BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie boiska "Orlik" w Olsztynku

Pod koniec maja br nastąpiło otwarcie boiska wielofunkcyjnego, w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012", w Olsztynku.

Boiska wielofunkcyjne w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012" zostały wybudowane przy Szkole Podstawowej w Olsztynku.

Burmistrz Artur Wrochna dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w proces inwestycyjny - realizację budowy i jej finansowanie - wręczył pamiątkowe olsztyneckie anioły. Symboliczną pierwszą piłkę wręczył uczniom Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Głowacz.

Obiekt składa się z boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego (siatkówka, koszykówka, tenis ziemny) oraz bieżni okólnej 3-torowej i prostej 6-torowej. Jest też skocznia do skoku w dal i miejsce na skok wzwyż. Wykonano odpowiednie oświetlenie i ogrodzenie terenu, są ławeczki, podium i znicz olimpijski. Murowane zaplecze sanitarno-szatniowe jest z dodatkowym magazynkiem, być może na łyżwy...

Kompleks sportowy zaprojektowała architekt Krystyna Wierzchowska z zespołem, a rzetelnym wykonawcą była Firma "Kaszub" Dariusza Kaszuby z Kiełpina-Leszna. Nadzór inwestycyjny pełniło Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Usługowe "Inwestprojekt" z Olsztyna.

Całkowity koszt budowy boiska typu "Orlik" w Olsztynku wyniósł blisko 2 mln złotych. Połowę środków zapewniła Gmina Olsztynek, natomiast pozostałą część współfinansowały: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Powiat Olsztyński. Właśnie za tak odważną decyzję podziękowała samorządowcom Dyrektor Szkoły Podstawowej Alina Waleryś.

Po wielu latach teren ten znów jest kojarzony ze sportem i rekreacją. Budowa kompleksu "Orlika" jest pierwszym z etapów zagospodarowania przyzamcza. Cieszy fakt, że ten etap zakończył się powstaniem jednego z najładniejszych obiektów tego typu w Polsce.

źródło i zdjęcie: www.olsztynek.com.pl

logo footer