BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogrodzenie Betafence na stadionie Donbass Arena w Doniecku

Już dzisiaj, tj. 27. czerwca 2012 roku, na stadionie Donbass Arena w Doniecku zostanie rozegrany półfinałowy mecz EURO 2012. Podczas imprezy tej klasy niesamowicie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego fundator obiektu - Rinat Achmetov - postawił na system ogrodzeniowy firmy Betafence.

Donbass Arena to jeden z 4 ukraińskich stadionów, gdzie odbywają się Mistrzostwa w piłce nożnej EURO 2012. Jego konstrukcja - owalny kształt i fasada ze szkła - przypomina nieco UFO, szczególnie nocą, gdy przez szkło przenika niebieskie światło.

Stadion został zbudowany w latach 2006-2009, a w trakcie roku 2009 było na nim instalowane ogrodzenie oraz kontrola dostępu. System panelowy Nylofor 2D Super na słupach D, specjalne bramy z wypełnieniem Nylofor 2D Super i inne elementy kontroli dostępu (unikalne słupy do bram, daszki nad bramami wejściowymi) - wszystko w kolorze szarym - zostały wyprodukowane w zakładach Betafence w Kotlarnii (Polska) i Werl (Niemcy). Wszystkie zastosowane rozwiązania spełniają restrykcyjne regulacje UEFA.

Stadion Donbass Arena może pomieścić 50.000 fanów futbolu, a przez UEFA został zaliczony do klasy "Elite" (czyli najwyższej). Cała inwestycja została sfinansowana przez najbogatszego ukraińskiego biznesmena - Rinata Achmetova, właściciela drużyny "Szachtar Donieck".

Ceremonia otwarcia w 2009 roku została uświetniona przez występ Beyonce Knowles, dla której był to pierwszy koncert na terenie Ukrainy.

źródło i zdjęcie: Betafence

logo footer