BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

"Kolorowe boisko" dla dzieci z Juchnowca Górnego

Kolejna edycja konkursu plastycznego "Kolorowe boiska...czyli Szkolna Pierwsza Liga" zakończona! Tegorocznym zwycięzcą został Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki z Juchnowca Górnego. Na terenie szkoły jeszcze w tym roku wybudowane zostanie wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.!

Celem, realizowanej od sześciu lat, kampanii "Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Co roku do konkursu zapraszane są szkoły podstawowe z małych miejscowości, które nie mają środków na budowę boiska lub renowację starego obiektu. Dzięki kampanii szkoła - nawet z najmniejszej miejscowości - może mieć profesjonalne boisko.

W tym roku w konkursie wzięło udział 235 szkół z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap polegał na głosowaniu internautów na najlepsze prace konkursowe i realizowany był w terminie 18 maja - 18 czerwca br. Dzięki głosom internautów wyłonionych zostało 10 najlepszych prac konkursowych, które przeszły do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie najlepszą pracę konkursową oraz zdobywców 2. i 3. miejsca wybrało jury. W ostatecznej ocenie prac jurorzy postawili na pomysłowość i oryginalność.

Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Jednak zdecydowanie najlepszą pracę przygotował Zespół Szkół z Juchnowca Górnego (woj. podlaskie). Uczniowie namalowali mecz piłkarski na 30-letnim boisku o wymiarach 800 m2. Oprócz tego dzieci przygotowały postaci kibiców z surowców wtórnych. W nagrodę szkoła otrzyma wielofunkcyjne boisko o syntetycznej nawierzchni z koszami do koszykówki, bramkami do piłki ręcznej, słupkami i siatkami do piłki siatkowej. Budowa boiska rozpocznie się w wakacje. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się we wrześniu.


Drugie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Pereł (woj. warmińsko-mazurskie), która przygotowała pracę na budynku szkoły. Nagrodą są bramki oraz komplet piłek. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Przebrodzie (woj. podlaskie) za przygotowanie makiety boiska wraz z figurkami sportowców oraz kibiców. Szkoła otrzyma komplet piłek. Pozostałych siedem szkół zostanie nagrodzonych zestawami farb Śnieżka.
Jury postanowiło także przyznać Nagrodę Specjalną, za efektywność w zdobywaniu poparcia internautów. Tym wyróżnieniem nagrodzono Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, która w I etapie konkursu zajęła czołową pozycję. Za wytrwałość w promocji szkoły uczniowie z Ładnej otrzymają od Organizatora komplet strojów sportowych.

Pomysłodawcą i fundatorem programu "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Boisko wykona wieloletni partner programu - firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych, który ufundował również nagrody dla zdobywców 2. i 3. miejsca.

źródło i zdjęcia: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

 

logo footer