BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie hotelu Mera Hotel & Spa w Sopocie

Przed tegorocznym sezonem w Sopocie przy ul. Bitwy pod Płowcami otwarto elegancki, minimalistyczny Mera Hotel & Spa. Największy na Pomorzu ośrodek wypoczynkowy zaprojektowała warszawska pracownia Czesława Bieleckiego - DiM'84, natomiast aranżacją wnętrz zajęli się trójmiejscy architekci z firmy Loft.

Nowo powstały hotel Mera Hotel & Spa w Sopocie łączy naturalne piękno stylu skandynawskiego z rodzimą prostotą oraz nutką polskiego modernizmu. Wysoką jakość wykonania obiektu widać już z daleka. Do budowy hotelu wykorzystano bowiem najlepszej jakości materiały - przede wszystkim drewno, kamień i szkło. Dzięki temu przeszklone wnętrza urzekają lekkością, która przecież kojarzy się z wakacyjna atmosferą. Przy aranżacji hotelu pieczołowicie dobrano też elementy wykończenia i wyposażenia obiektu - od nowoczesnych, szwajcarskich wind marki Schindler po deski elewacyjne wykonane z wytrzymałego modrzewia syberyjskiego.

Na powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych hotel przygotował 145 pokoi gościnnych, w tym pięć luksusowych, indywidualnie urządzonych apartamentów oraz ponad 80 miejsc parkingowych (także podziemnych). Z myślą o potrzebach estetycznych gości zaplanowano również aranżację otoczenia hotelu. "Płynący" ogród ma swoją własną piaszczystą wydmę oraz naturalną, nadmorską roślinność. Na terenie kompleksu znajduje się także kamienny potok oraz liczne oczka wodne.

Sam hotel bezsprzecznie odznacza się wysokim standardem, ale luksusowe ma także położenie. Bezpośrednie sąsiedztwo szerokiej, piaszczystej plaży sprawia, że turyści nie muszą już wybierać między kameralną lokalizacją tuż przy morzu, a eleganckim hotelem w centrum miasta. Ponadto, nowy, sopocki kompleks ma w swojej ofercie dwie restauracje.

Niewątpliwie największym atutem Mera Hotel & Spa w Sopocie jest jej zaplecze wellnessowe. W hotelu działa bowiem największe w okolicy studio Spa&Wellness. Na gości czeka niezwykle bogata oferta masaży, zabiegów kosmetycznych oraz relaksacyjnych. A to wszystko aż w 35 gabinetach. Pobyt w spa można zakończyć w jacuzzi lub jednej z trzech rodzajów sauny. Warto dodać, że spa nie jest konkurencją dla wypoczynku nad Bałtykiem, ale doskonałym uzupełnieniem kąpieli słonecznych.

Wieczorami, po plażowym wypoczynku albo w ciągu dnia, kiedy pogoda nie dopisze, goście hotelu mogą korzystać z aż czterech basenów. Ofertę sadzawki dla dzieci oraz dwóch krytych basenów dla dorosłych, w tym jednego z kaskadami wodnymi, uzupełnia jedyny w Trójmieście odkryty basenem na dachu hotelu, oczywiście z przepięknym widokiem na Zatokę Gdańską.

Dzięki znakomitej lokalizacji oraz rozbudowanej ofercie usługowej zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, kompleks Mera Hotel & Spa ma szansę stać się najlepiej rozpoznawalnym i jednym z najbardziej eleganckich hoteli sopockiego wybrzeża. Dzięki ciepłym odcieniom drewnianej elewacji i designerskiemu wystrojowi Mera stwarza niespotykaną nad Bałtykiem wyjątkowo kameralną i energetyczną atmosferę.

źródło i zdjęcie: Schindler

logo footer