BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozbudowa Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania po roku funkcjonowania wciąż się rozbudowuje. Otwarta została specjalna strefa kąpieli słonecznych. Teraz goście Termy będą mogli jeszcze wygodniej plażować i podziwiać góry. Koszt realizacji kolejnego etapu wyniesie blisko 1,5 mln zł.

Kompleks, na który składają się sauny, instytut SPA oraz baseny wykorzystujące potencjał wód termalnych kosztował prawie 90 mln zł i dał zatrudnienie 119 mieszkańcom regionu. Odchodząc od stereotypu utrzymującego, że Podhale odwiedzają głównie osoby zainteresowane sportami zimowymi, w kompleksie Terma Bania, już 30 czerwca, otwarta została specjalna strefa kąpieli słonecznych.

Poszerzenie obiektu o strefą kąpieli słonecznych - wyposażoną w 300 komfortowych leżaków, place zabaw dla dzieci i boiska do siatkówki plażowej - jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy latem oczekują miejsc do plażowania, ale także możliwości aktywnego wypoczynku. Dzięki temu w ofercie znajdą się teraz również atrakcje typowe dla miejscowości nadmorskich. Niewiele jest przecież miejsc w Polsce, w których wychodząc na plażę, można podziwiać góry.

Strefa kąpieli słonecznych stanowi pierwszy etap rozbudowy zewnętrznej części Termy Bania i jest reakcją na potrzeby gości, którzy cenią sobie różne formy aktywnego wypoczynku, mówi Grzegorz Wróbel, prezes Termy Bania. Właśnie w związku z takimi preferencjami klientów powstała strefa zewnętrzna, w której znajdują się boiska do piłki siatkowej, można grać w ringo i badmintona. Dla dzieci przygotowano plac zabaw i zapewniono opiekę animatorów.

Przez ostatni rok odwiedziło nas ponad 700 000 klientów. Znaczna ich część wraca do nas niezależnie od pory roku i to właśnie dzięki ich uwagom wiemy, na co powinniśmy zwracać uwagę przy planowaniu dalszej rozbudowy, przyznaje Magdalena Ziaja, specjalista d.s. marketingu Termy Bania. Strefa kąpieli słonecznych stanowi pierwszy jej etap. W drugim na jej terenie powstaną dodatkowe baseny zewnętrzne. Pojawią się również nowe atrakcje wodne.

Od samego początku wiadomo było, że powstający w Białce Tatrzańskiej obiekt będzie nietypowy. Terma Bania miała stać się nie tylko nowoczesnym basenem z wieloma atrakcjami, ale również miejscem nadającym się do różnych form wypoczynku.

Kluczem do sukcesu okazał się m.in. podział ośrodka na strefy. Rodzinom z dziećmi dedykowano Strefę Głośną - będącą kwintesencją parku rozrywki. Tym, którzy chcieli korzystać ze spokojniejszych form relaksu zaproponowano Strefę Cichą. Ponadto przygotowano ekskluzywne strefy regeneracji i odpoczynku, w tym Saunarium oraz Instytut Wellness i SPA.

Terma Bania wykorzystuje potencjał podhalańskich źródeł geotermalnych o temperaturze 72°C zlokalizowanych na głębokości 2500 m. Dzięki nim do dyspozycji gości oddano baseny z wodą o temperaturze od 34°C do 40°C oraz sauny o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza.

źródło i zdjęcie: Terma Bania

logo footer