BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skatepark w Rzeszowie już otwarty!

W środę, 11 lipca, rzeszowski skatepark został uroczyście otwarty. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Cieszę się, że mamy w Rzeszowie tak piękny i nowoczesny obiekt, który będzie służył młodzieży, mówił podczas otwarcia obiektu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Wymiary skateparku to 40 x 70 m. Zostało tu utworzone 11 przeszkód o różnym stopniu trudności, w tym jedna unikalna w skali europejskiej, tzw. podwójny suchy basen. Tej przeszkody nie było w pierwotnym projekcie. Została jednak dodana na prośbę młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w opracowywaniu planów rzeszowskiego skateparku.

Przygotowania do budowy trwały dwa lata. Pierwszy przetarg wygrała rzeszowska firma Łączbud, ale w trakcie trwania prac zbankrutowała. Ogłoszono drugi przetarg. Wygrało go konsorcjum firm z Gdańska i Elbląga. Umowa została podpisana na początku tego roku. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł, z czego 440 tys. zł miasto otrzymało od Urzędu Marszałkowskiego.

Jeszcze przed budową skateparku w Rzeszowie teren należało odwodnić i ułożyć całą infrastrukturę podziemną. Następnie wylano betonową płytę, która musiała spełniać specjalne wymogi pod tego typu obiekty. Cały teren skateparku jest ogrodzony i oświetlony. Jest również objęty monitoringiem.

Wejście na jego teren jest bezpłatne.

źródło i zdjęcie: www.rzeszow.pl

logo footer