BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zawody strażaków TFA Husqvarna Poland 2012

Już 21 lipca w Toruniu rozpocznie się kolejna edycja zawodów strażaków: "TFA Husqvarna Poland 2012". Na starcie pojawi się ponad 200 zawodników z 11 krajów.

Zawody "Toughest Firefighter Alive - Husqvarna Poland 2012" swoją rangą i prestiżem od czterech lat przyciągają najsilniejszych i najodważniejszych strażaków z całego świata. Tego lata, w dniach 21-22 lipca (sobota-niedziela) toruńska starówka stanie się areną widowiskowych zmagań najlepszych strażaków. W trakcie zawodów zostanie wyłoniony strażak, który otrzyma honorowy tytuł: "najtwardszego strażaka".

Organizatorem IV Międzynarodowych Zawodów TFA Husqvarna Poland 2012 jest Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu - bryg. Kazimierz Stafiej. Patronat Honorowy objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia - Michał Zaleski, a sponsorem Turnieju jest firma Husqvarna.

Strażacy to odważni i dzielni ludzie. Podczas zawodów każdego roku prezentują i sprawdzają swoją kondycję fizyczną, nabyte umiejętności, precyzję. W Toruniu wyłonimy i nagrodzimy najlepszych strażaków w Polsce i na świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że Husqvarna niezmienne od kilku lat może wspierać strażaków i nagrodzić ich wysiłek, powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer - Husqvarna Poland.

Najtrudniejsza formuła na świecie

Tegoroczne zawody rozegrane będą w podziale na 5 kategorii wiekowych: M29 (zawodnicy do 29 lat), M30 (30 - 34 lat), M35 (35 - 39 lat), M40 (40 - 44 lat) i M45 (zawodnicy od 45 lat).

W tym roku gościmy rekordową liczbę - ponad 200 zawodników, najmłodszy ma tylko 19 lat - a najstarszy 53 lata. Wszyscy zawodnicy muszą przystąpić do podstawowych 5 konkurencji w formule TFA. Każdą z nich muszą wykonać w maksymalnym limicie do 4 minut. W tym roku po raz pierwszy w Polsce została rozszerzona główna formuła zawodów TFA Husqvarna Poland o drugi dzień zawodów i o 5 dodatkowych ekstremalnych konkurencji formuły określanej na świecie jako: FCC (Firefighter Combat Challenge). W roku ubiegłym najlepszy zawodnik w jednodniowej formule osiągnął czas ok. 7 minut. Tegorocznym wyzwaniem dla zawodników jest - aby tylko w 8 minut pokonać aż 10 ekstremalnych konkurencji! Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu - do kibicowania strażakom! Najlepsi z nich cały rok systematycznie przygotowują się do wzięcia udziału w TFA Husqvarna Poland w Toruniu, to zawody - które są najtrudniejszymi zawodami strażaków na świecie! – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland 2012.

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznych mistrzostw dla widzów będą:

- Pokazy treningu personalnego
- Strażacki tor przeszkód dla dzieci - "TFA dla najmłodszych"
- Miasteczko dla dzieci: podczas zawodów zostanie zbudowany z klocków największy strażak w Polsce
- Stoisko Husqvarna, prezentacja produktów i maszyn, pokaz pracy drwala

logo footer