BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Deszcz nie przeszkadza w budowie stadionu we Wrocławiu

Intensywne ulewy spowodowały, że w wykopach budowy wrocławskiego stadionu na piłkarskie mistrzostwa Euro 2012 pojawiła się woda. Przedstawiciele spółki Wrocław 2012 zapewniają jednak, że dzięki zainstalowanemu na budowie systemowi odwodnień, nie ma to wpływu na tempo prowadzonych prac.

Woda z wykopów jest odprowadza do kanalizacji deszczowej. Generalny wykonawca stadionu we Wrocławiu tuż przed rozpoczęciem prac zainstalował trzy systemy odwadniające. Dzięki temu złe warunki atmosferyczne nie mają wpływu na prowadzone prace, zapewniała Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012. Padający od kilku dni deszcz stanowi utrudnienia, jednak nie wpływa na tempo prowadzonych prac.

Wrocławski stadion mieścić ma prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz rozgrywania meczów piłkarskich będzie można m.in. organizować koncerty. Przy stadionie we Wrocławiu powstanie blisko 4,5 tys. miejsc parkingowych, w tym 394 miejsca dla autobusów. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajdzie się także centrum komercyjne, w którym mają powstać m.in. dodatkowe parkingi, hotel i centrum handlowe.

Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

źródło: www.sport.onet.pl

logo footer