BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszy obiekt sportowy

Polski Komitet Olimpijski wraz z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS Polska) oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich organizuje konkurs na "Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny".

Celem konkursu na najlepszy obiekt sportowy jest nagrodzenie obiektów, wyróżniających się wybitnymi walorami architektonicznymi i funkcjonalnymi, przy których projektowaniu i realizacji w najwyższym stopniu uwzględniono ochronę środowiska naturalnego i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: "Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny" oraz "Najlepszy Obiekt Bez Barier".

Polska może poszczycić się wieloma osiągnięciami w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej. W ostatnim czasie powstało w naszym kraju wiele nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Są to zarówno duże stadiony zbudowane lub zmodernizowane w związku z organizacją EURO 2012, jak również średnie i małe obiekty. Dlatego postanowiliśmy zainaugurować konkurs w Polsce i promować krajowe obiekty na arenie międzynarodowej, mówi Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ten sposób urzeczywistniamy cele Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego, jakimi jest upowszechnianie sportu w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne, dodaje Kraśnicki.

Do polskiej edycji międzynarodowego konkursu na najlepszy obiekt sportowy można zgłaszać obiekty zbudowane bądź zmodernizowane w ciągu ostatnich 5 lat i oddane do użytkowania nie później niż do 31.12.2011 r. Mogą to być stadiony, hale sportowe, boiska piłkarskie (w tym boiska "Orlik 2012"), tereny rekreacyjne, jak i mniejsze obiekty, np. sale gimnastyczne.

Laureaci głównych nagród zostaną automatycznie zakwalifikowani do międzynarodowego konkursu organizowanego od 1987 roku przez IAKS International, Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski.

Oceny obiektów dokonuje jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele PKOl, PKPar, IAKS Polska oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 31 stycznia 2013 roku. Mogą ich dokonać użytkownicy lub operatorzy obiektów, inwestorzy, architekci - generalni projektanci oraz wykonawcy.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

źródło i zdjęcie: najlepszyobiekt.pl

logo footer