BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kolektory słoneczne na basenie w Chorzowie

Nad dachem hali sportowej w Chorzowie zostaną zainstalowane kolektory słoneczne, służące do ogrzewania wody w tamtejszym basenie.

Już w przyszłym roku 140 paneli solarnych będzie pracować nad podniesieniem temperatury w niecce basenowej i natryskach. Instalacja kolektorów słonecznych zostanie ułożona nad dachem hali sportowej. W tym celu wybudowana zostanie specjalna konstrukcja. Na niej dopiero ułożone zostaną panele.

Budowa całej instalacji rozpocznie się w przyszłym roku. Basen przy Granicznej w Chorzowie będzie drugim obiektem użyteczności publicznej, w którym do ogrzewania wody zastosowano instalację solarną. Taki system działa już w szpitalu dziecięcym przy ulicy Truchana.

Montaż kolektorów słonecznych na basenie w Chorzowie to nie jedyna inwestycja w obiekty sportowe, która pozwoli miastu zaoszczędzić. Na modernizację może liczyć też hala sportowa przy ulicy Dąbrowskiego. Tam przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja elewacji. Po jej zakończeniu rocznie na ogrzewaniu uda się zaoszczędzić ponad 150 tysięcy złotych.

Koszty kwalifikowane obu inwestycji kosztować będą ponad 3 mln 700 tys. złotych. Modernizacja hali przy Dąbrowskiego i kompleksu sportowego Hajduki nie byłaby możliwa bez unijnej pomocy. Dotacja z UE wyniosła aż 85%. Całkowity koszt obu modernizacji to blisko 6 mln złotych.

źródło: www.chorzow.eu
zdjęcie: sxc.hu

logo footer