BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe podgrzewacze wody dla obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej marki Junkers

Junkers wprowadził do swojej oferty dwa nowe gazowe przepływowe podgrzewacze wody CelsiusStar i CelsiusPur. Są to pierwsze tego typu urządzenia w Polsce, ale na świecie doskonale sprawdzają się m.in w hotelach, halach sportowych, szkołach, salonach SPA i fitness.

Do tej pory na rynku polskim gazowe przepływowe podgrzewacze wody stosowane były wyłącznie w domach jednorodzinnych. Teraz Junkers wprowadził do swojej oferty dwa nowe gazowe przepływowe podgrzewacze wody CelsiusStar i CelsiusPur przeznaczone do wykorzystywania w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej, czyli wszędzie tam, gdzie w krótkim czasie trzeba zapewnić ogromne ilości ciepłej wody użytkowej.

CelsiusPur jest kondensacyjnym przepływowym podgrzewaczem o wydajności 27 l c.w.u./min, mocy 47kW i sprawności 101%. CelsiusStar to konwencjonalny przepływowy podgrzewacz wody użytkowej o mocy 42kW. Może dostarczyć nawet 24 l c.w.u./min.

Chociaż w Polsce są zupełną nowością, doświadczenia z innych państw dowodzą, że znakomicie sprawdzają się w szpitalach, hotelach, restauracjach, myjniach samochodowych, pralniach, halach sportowych, szkołach, salonach SPA i fitness, łaźniach, a także na basenach i polach kampingowych.

W porównaniu do rozwiązań stosowanych tradycyjnie (kocioł + zasobnik) nowe rozwiązanie pozwala zaoszczędzić powierzchnię. Przepływowe podgrzewacze wysokiej mocy są urządzeniami kompaktowymi, więc nie tylko zajmują mało miejsca, ale także pozwalają wyeliminować niezbędne do tej pory elementy instalacji, czyli na przykład zasobniki. Brak konieczności instalowania zasobnika i osprzętu wiąże się też z redukcją kosztów inwestycji. Oszczędności zauważalne są także w momencie eksploatacji urządzenia. Obniżenie kosztów zużycia energii sprawia, że inwestycja zaczyna się zwracać już od pierwszych miesięcy użytkowania.

Dzięki wmontowanemu w urządzenie czujnikowi temperatury na wlocie i wylocie, ogranicznikowi przepływu, a także czujnikowi przepływu turbiny, temperatura c.w.u. utrzymuje ustaloną wysokość (ewentualne wahania są możliwe tylko na poziomie 1 st.C).

Nowe podgrzewacze marki Junkers wyposażone są w zapewniające bezpieczeństwo użytkowania elementy. Należą do nich m.in. jonizacyjny czujnik płomienia, czujnik temperatury wody na powrocie, czujnik przegrzewu i presostat, a także zamknięta komora spalania, która pozwala na sprawną pracę niezależnie od ilości powietrza w pomieszczeniu. Właściwe odprowadzanie spalin oraz pobór powietrza do spalania z zewnątrz zapewnia z kolei zamontowany w urządzeniu wentylator. Dużą zaletą urządzenia jest także jego bardzo cicha praca.

CelsiusStar i CelsiusPur potrafią wykorzystywać wstępnie podgrzaną wodą, więc mogą współpracować z układami solarnymi oraz z pompami ciepła. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest zaopatrywanie obiektu zarówno w ciepłą wodę użytkową jak i na potrzeby centralnego ogrzewania. Docenią to z pewnością właściciele ośrodków wypoczynkowych, w których ogromny nacisk kładzie się na szybkie i tanie zaopatrywanie w ciepłą wodę.

Wspomaganie pracy podgrzewacza kolektorami słonecznymi pozwala także obniżyć zużycie gazu, ponieważ instalacja grzewcza pracuje tylko do momentu osiągnięcia żądanej temperatury wody użytkowej. Jeśli woda na wlocie do urządzenia osiągnie poziom o 5 st.C niższy od zadanego (maksymalna dopuszczalna temperatura wody na wlocie wynosi 60 st.C), podgrzewacz automatycznie wyłącza się pozwalając jednak na stały przepływ przez niego wody. Funkcję grzewczą przejmuje wówczas układ solarny.

Podgrzewacze wyposażone są w czytelny i prosty w obsłudze wielofunkcyjny panel z wyświetlaczem LCD, który pozwala nie tylko na obsługę i odczyt bieżących parametrów pracy urządzenia, ale także na jego diagnozowanie (można wykonać na przykład test ciśnienia roboczego) i programowanie (m.in. ustawienie temperatury wody, przeprogramowanie na inny rodzaj gazu, regulacja pomiaru CO2 i NOx, regulacja prędkości wentylatora). Każdy podgrzewacz ma seryjną blokadę panelu LCD, która zabezpiecza przed przypadkowymi zmianami i niepowołanym dostępem. Eliminuje także konieczność stosowania dodatkowego nadzoru. Obsługę urządzenia ułatwia pilot zdalnego sterowania.

Istotną zaletą nowych gazowych podgrzewaczy wody marki Junkers jest dostosowanie ich do spalania każdego rodzaju gazu i zapewnienie w ten sposób możliwość stosowania ich we wszystkich regionach kraju. Przydatna jest także możliwość podwyższenia temperatury wylotowej c.w.u. (nawet do 85 st.C) i przeprowadzenia dzięki temu sterylizacji. Przepływowe podgrzewacze wody bez problemu pracują także w miejscach o niskim ciśnieniu wody, co umożliwia minimalna wielkość przepływu uruchamiająca urządzenie.

Nowe przepływowe podgrzewacze dużej mocy są proste w instalacji. Na swobodę ich usytuowania wpływa możliwość wyprowadzenia przewodów spalinowych pionowo lub poziomo, a łatwy dostęp do elementów urządzenia zapewnia ergonomiczny układ komponentów.

logo footer