BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Ruchu Chorzów wyposażony w nowoczesny monitoring

Na Stadionie Ruchu Chorzów zamontowano 51 cyfrowych kamer w ramach modernizacji obecnego monitoringu.

Modernizacja monitoringu na Stadionie Ruchu Chorzów polegała na zastąpieniu starych kamer analogowych na urządzenia cyfrowe oparte na technologii IP. Teraz bezpieczeństwa na stadionie strzeże 51 kamer. Niektóre, zainstalowane w newralgicznych miejscach rejestrują obraz jakości HD.

Dwadzieścia osiem kamer to urządzenia obrotowe, którymi można sterować zdalnie i obserwować o wiele większy obszar niż pozwalają na to urządzenia stacjonarne. Dwie kamery zlokalizowane na płycie to urządzenia najwyższej klasy, pozwalające na rejestrację obrazu w technologii "full HD". Oznacza to na przykład, że ze 160 metrów operator może dostrzec charakterystyczne cechy anatomiczne twarzy kibica.

Osiem kamer zwróconych w kierunku sektorów i płyty boiska dodatkowo wyposażono w mikrofony kierunkowe. Ich zadaniem jest przekazywanie haseł i okrzyków kibiców. Obszary, które objęte zostały obowiązkową rejestracją obrazu to: kasy biletowe, bramy, furtki (wszystkie miejsca przeznaczone do wejścia uczestników na teren imprezy masowej), drogi ewakuacyjne, drogi dla służb ratowniczych, parkingi, sektory i płyta boiska.

Cały system monitoringu na Stadionie Ruchu Chorzów będzie obsługiwać trzech operatorów. Centrum zarządzania nie zmieniło swojego miejsca i znajduje się w pomieszczeniu na trybunie głównej. Komputerowy system sterowania i rejestracji jest teraz taki sam jak na Stadionie Narodowym w Warszawie. Inwestycja kosztowała miasto blisko 497 000 złotych. Modernizacja, którą przeprowadziła gliwicka firma "Wasko" była konieczna by stadion przy Cichej mógł ubiegać się o licencję Ekstraklasy.

źródło i zdjęcie: www.chorzow.eu

logo footer