BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem "Infrastruktura"

Jesienią tego roku, w dniach 23-25 października, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie, odbędzie się już dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem "Infrastruktura".
 
Targi to jedna z najważniejszych i najwszechstronniejszych imprez w Polsce poświęconych tej tematyce. Są one doskonałą okazją do podsumowania roku dla środowisk zainteresowanych rozwojem infrastruktury w naszym kraju, ale również do snucia planów na kolejne miesiące. Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie szereg interesujących wydarzeń merytorycznych, poruszających najbardziej aktualne zagadnienia z branży. Spotkanie Patronatem Honorowym objął Sławomir Nowak - Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. 
 
Udział w targach "Infrastruktura" daje możliwość zbadania rynku i nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych z inwestorami zastępczymi, wykonawcami i dostawcami rozwiązań infrastrukturalnych.
 
Podczas imprezy spotykają się między innymi przedstawiciele sektora publicznego, w tym zarządcy dróg wszystkich poziomów, administracji rządowej i samorządów, a także eksperci i przedsiębiorcy związani z branżą drogową, kolejową, bezpieczeństwem ruchu drogowego, zajmujący się produkcją i dystrybucją maszyn budowlanych oraz wiele innych podmiotów z branży.
 
Infrastruktura to jednak nie tylko drogi, tory kolejowe i inne elementy transportowe. Infrastruktura to również, a może nawet przede wszystkim podstawowe urządzenia, budynki użyteczności publicznej i instytucje usługowe, których istnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarki i całego społeczeństwa.
 
Obiekty użyteczności publicznej przeznaczone są przede wszystkim dla administracji, wymiaru sprawiedliwości, kultury, oświaty, nauki, opieki zdrowotnej, bankowości, handlu, gastronomii, turystyki czy sportu.  Wśród nich można wymienić budynki biurowe, placówki kulturalne takie jak: kina, teatry, domy kultury czy biblioteki, obiekty sportowe np. stadiony, ścieżki rowerowe, hale sportowe, pływalnie i lodowiska, ogrody zoologiczne, szkoły, przedszkola i żłobki, domy opieki, internaty, sanatoria i domy wczasowe, a także szpitale, przychodnie, placówki żywienia zbiorowego oraz dworce.
 
Zwykle wyróżniają się one spośród innej zabudowy bryłą i rozwiązaniami architektonicznymi. Często siedziby banków czy innych instytucji, jak również dworce kolejowe oraz budynki administracji państwowej są to reprezentacyjne, olbrzymie gmachy, będące ozdobą metropolii. Jako budowle ogólnodostępne, powinny jednak nie tylko zachwycać wzniosłością i estetyką architektury, ale, co najważniejsze, spełniać szereg dodatkowych warunków, zarówno prawnych, jak i technicznych, związanych między innymi z bezpieczeństwem konstrukcji i pożarowym, a także zapewnieniem odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych oraz ochrony środowiska etc.
 
Aby zapewnić odpowiednią jakość wykonania i właściwą realizację tego typu inwestycji, konieczna jest współpraca z doświadczonymi firmami, posiadającymi odpowiednie uprawnienia i dysponująca wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierów, od projektantów począwszy, na kierownikach projektu i audytorach energetycznych skończywszy.
 
Takich ekspertów można co roku spotkać podczas Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura”. Inwestorzy, dla których opracowywane są projekty obiektów użyteczności publicznej, czyli przede wszystkim instytucje i jednostki budżetowe, ale także inwestorzy prywatni, mogą tu nawiązać kontakt z największymi przedsiębiorstwami z branży, a także porozmawiać z podwykonawcami czy przedstawicielami branży z zagranicy, którzy mogą zainspirować ich nowymi kierunkami rozwoju i obowiązującymi w świecie trendami związanymi z budową obiektów użyteczności publicznej.
 
Jako impreza branżowa, Targi "Infrastruktura" mają na celu pomoc w nawiązaniu interesujących kontaktów biznesowych i wytypowanie potencjalnych partnerów do przyszłej współpracy. Dla wystawców jest to niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie swojej oferty szerokiej publiczności. Między innymi dzięki towarzyszącym imprezie prestiżowym seminariom, wykładom i prelekcjom dla profesjonalistów, mogą oni liczyć na obecność właściwych odbiorców. Z kolei dla zwiedzających targi są okazją do zapoznania się w jednym miejscu z obowiązującymi na rynku nurtami i najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, pozwalającymi na stałe podnoszenie jakości, przy możliwie maksymalnej optymalizacji kosztów. 

Więcej informacji na www.infrastruktura.info
logo footer