BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Minister Mucha powołuje zespół do spraw zmian w polskim sporcie

Minister sportu Joanna Mucha ogłosiła powołanie zespołu, który ma pomóc w przygotowaniu zmian w polskim sporcie. Znalazł się w nim zastępca prezydenta Bydgoszczy, przed laty znakomity wieloboista Sebastian Chmara.

Jest bardzo ważny w moim zespole. Po pierwsze dlatego, że to były sportowiec, po drugie to wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Po trzecie natomiast reprezentuje samorządy jako wiceprezydent Bydgoszczy, powiedziała o Sebastianie Chmarze minister sportu.

Obok byłego mistrza świata i Europy w siedmioboju w zespole znaleźli się: były wioślarz Kajetan Broniewski, kajakarz Grzegorz Kotowicz, płotkarz Paweł Januszewski, skoczek wzwyż Artur Partyka, siatkarz Witold Roman, a także dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jerzy Eliasz i szef Klubu Polska - Londyn 2012 Paweł Słomiński (jako szef zespołu).

Zadaniem zespołu doradczego będzie pochylić się nad funkcjonowaniem sportu, szczególnie w zakresie szkolenia najmłodszych. To oznacza konieczność podjęcia współpracy z samorządami. Stąd moja osoba będzie przydatna, bo w Bydgoszczy odpowiadam właśnie za sport, podkreślił Sebastian Chmara.

W pracach zespołu Sebastian Chmara chce położyć nacisk na ujednolicenie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży oraz większej roli samorządów w tym procesie przy jednoczesnym uregulowaniu kwestii finansowania. Bydgoski przykład może tu zresztą służyć pomocą: miasto regularnie wspiera sport zarówno na poziomie wyczynowym, jak i młodzieżowym (m.in. budowa boisk i sal gimnastycznych, Bydgoska Olimpiada Młodzieży, akcje sportowe np. Czar 2 kółek, wakacyjny turniej piłkarski Orlik Cup 2012, Czwartki lekkoatletyczne, Biegaj z nami).

Ministerialny zespół do spraw zmian w polskim sporcie ma spotykać się co najmniej raz w miesiącu. Dodatkowo, minister Mucha zapowiedziała, że zamierza odwiedzić każde z województw, aby na miejscu porozmawiać z samorządowcami, trenerami i nauczycielami wychowania fizycznego.

źródło: www.bydgoszcz.pl
zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer