BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej w Brześniku

W sierpniu br. nastąpiło otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzuśniku w gminie Radziechowy-Wieprz.

W otwarciu obiektu uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Andrzej Gościniak oraz radny Janusz Buzek. Budowa tej sali nie byłaby możliwa, gdyby nie unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. To wyraz europejskiej solidarności i współpracy na rzecz rozwoju całej wspólnoty, powiedział podczas uroczystości przewodniczący Andrzej Gościniak.

W ramach projektu pn. "Budowa i wyposażenie przyszkolnej sali gimnastycznej w Brzuśniku wraz ze stołówką", zbudowano i wyposażono obiekt o powierzchni blisko 1 tys. m2 w którym oprócz sali sportowej z zapleczem sanitarnym znajdują się też: stołówka, zaplecze społeczno-edukacyjne i przewiązka łącząca budynek szkoły z salą sportową.

Sala gimnastyczna wraz z przebieralnią, umywalnią, pokojem instruktora wychowania fizycznego, magazynem sprzętu sportowego i szatnią z łazienką dla osób niepełnosprawnych, a także salami lekcyjnymi i pomieszczeniami do zajęć pozalekcyjnych została wyposażona w nowoczesny sprzęt i służyć będzie przede wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej w ramach zajęć z wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych. Obiekt będzie również udostępniany dla różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej po godzinach lekcyjnych.

Całkowita wartość projektu zamknęła się w kwocie ponad 2 mln zł, z czego kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 to ponad 1,76 mln zł. Dofinansowanie projektu było uzasadnione potrzebą społeczną oraz istotną rolą realizacji inwestycji dla lokalnej społeczności. Projekt przyczyni się do wzrostu dostępności i poprawy warunków kształcenia na poziomie podstawowym w Brzuśniku i w Gminie Radziechowy-Wieprz.

źródło i zdjęcie: www.slaskie.pl

logo footer