BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Łamacze światła i żaluzje firmy Yawal na stadionach piłkarskich

Nowoczesne stadiony piłkarskie gwarantują kibicom nie tylko bezpieczeństwo, ale i ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, na przykład przed nadmiernym nasłonecznieniem. Do tego służą między innymi łamacze światła i żaluzje firmy Yawal.

Łamacze światła i żaluzje to rozwiązania powszechnie stosowane w budynkach biurowych. Popularność tego typu konstrukcji rośnie, gdyż umożliwiają one nie tylko ograniczenie nagrzewania się wnętrz, ale pozwalają również na zmniejszenie rachunków za energię. Wykorzystanie rozwiązań w postaci systemów przeciwsłonecznych sprawia bowiem, że nie ma potrzeby włączania klimatyzacji budynku.

Zastosowanie łamaczy światła i żaluzji na stadionach powoduje, że światło słoneczne zostaje skutecznie odbite i rozproszone, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się obszaru trybun i "oślepieniu" osób na nich przebywających. Łamacze są zazwyczaj wykonane z aluminium, które pozwala na zmniejszenie ciężaru całej konstrukcji. Zamontowane na słupkach i wspornikach profile łamaczy mogą być zainstalowane pod różnymi kątami w stosunku do kąta padania światła.

Łamacze światła, dla poprawy widoczności z trybun, są zazwyczaj instalowane na krawędziach zadaszenia trybun, szczególnie narażonych na silne promienie słońca. Systemy przeciwsłoneczne mogą być też montowane za ostatnimi rzędami krzesełek w miejscu, gdzie kończy się dach. Takie rozwiązanie zastosowano np. na jednej z trybun Stadionu Miejskiego w Gdyni, na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień Arka Gdynia. W konstrukcji Stadionu Miejskiego w Gdyni wykorzystano system Yawal Sun Protection

System ten zawiera szereg rozwiązań umożliwiających kompleksową ochronę różnorodnych obiektów budowlanych przed nadmiernym nasłonecznieniem
, tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu Yawal S.A., jednego z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Yawal Sun Protection składa się  z wykonanych z aluminium żaluzji i łamaczy światła, które dostępne są w wersji stałej i ruchomej, dodaje Agnieszka Jeznach. Łamacze w wersji ruchomej dają możliwość dowolnego sterowania położeniem profili, które są poruszane przez odpowiednio zamontowane silniki liniowe, mogące współpracować z różnego typu urządzeniami sterującymi. Dzięki takiej ochronie przeciwsłonecznej możliwe jest zacienienie trybun dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne.

Szczególny komfort oglądania meczów powinien być zapewniony w strefach i salonach VIP, które są najbardziej prestiżowymi miejscami na stadionie. Są one zazwyczaj wykonane z materiałów o bardzo wysokiej jakości  i gwarantują swoim użytkownikom ekskluzywną atmosferę. W przypadku nowych obiektów, standardem w takich strefach są miękkie, skórzane fotele, obsługa kelnerska i bogata oferta cateringowa. Zastosowanie tu dodatkowych rozwiązań w postaci systemów ochrony przeciwsłonecznej z pewnością zwiększy jakość oglądania widowiska i zapewni VIP-om doskonałą widoczność. Wysoki poziom techniczny systemów chroniących przed słońcem, powinien się również wiązać z ich wysoką estetyką. Tak jest właśnie w przypadku systemu Yawal Sun Protection.

Łamacze światła oraz żaluzje Yawal
są malowane proszkowo i charakteryzują się funkcjonalnością oraz atrakcyjnym designem, który wzbogaca bryłę obiektu. Istnieje również możliwość anodowania profili, z których zbudowane są systemy przeciwsłoneczne Yawal. Zastosowanie takiego rozwiązania zwiększa odporność całej konstrukcji na korozję.

Współczesne stadiony to miejsca, na których odbywają się nie tylko mecze piłkarskie, ale również wydarzenia pozasportowe - koncerty oraz inne imprezy. Każdy, kto zasiada na trybunach takiej areny powinien mieć zagwarantowany świetny widok, bez względu na panujące warunki pogodowe. Zastosowanie systemów ochrony przeciwsłonecznej zdecydowanie poprawia widoczność i komfort oglądania wydarzeń, co może się przełożyć na poprawę frekwencji i tym samym, na optymalne wykorzystanie całego obiektu.

źródło i zdjęcie: Yawal

logo footer