BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Tychy: umowa na aquapark podpisana

W czwartek, 23 sierpnia br. w Urzędzie Miasta podpisano umowę na wykonanie projektu aquaparku w Tychach. Projekt wykona biuro Helmut Schick Schick&Partner Polska z Rudy Śląskiej, które w maju br. zostało laureatem konkursu na koncepcję architektoniczno-funkcjonalną parku wodnego w Tychach.

Od daty podpisania umowy projektant ma 530 dni na wykonanie projektu. Ponadto, po 60 dniach od podpisania umowy, zobowiązany jest także do uszczegółowienia zwycięskiej koncepcji. Już wiadomo, że głównym założeniem przy projektowaniu tego obiektu będzie idea jednodniowych wakacji.

To ma być aquapark dla wszystkich, zarówno dzieci, jak i młodzieży, ale też dla ludzi starszych. Chcemy dać mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu korzystając z atrakcji, jakich do tej pory w Tychach nie było. Co więcej, chcemy przy jego budowie zastosować innowacyjne rozwiązania, jakich nie spotkamy w tego typu obiektach w Polsce, powiedział prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Chodzi m.in. o zasilanie Tyskiego Aquaparku prądem i ciepłem powstałym z biogazu.

Jedyną oczyszczalnią wystarczalną energetycznie w Polsce jest oczyszczalnia tyska. Chcemy to wykorzystać. Użyjemy biogaz wytarzany w oczyszczalni do wytworzenia ciepła i prądu. U nas energia będzie za darmo, to uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców, dodał Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które będzie realizowało tę inwestycję.

Aquapark w Tychach powstanie przy ul. Sikorskiego. Pracę nad projektem do przygotowanej koncepcji, potrwają ok. 1,5 roku. W połowie 2014 roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych, tak by na początku 2016 r. Tyski Aquapark był gotowy.

źródło i zdjęcie: www.tychy.pl

logo footer