BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dofinansowanie na obiekty sportowe w Krakowie

Informacja Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w zakresie zewnętrznego dofinansowania realizowanych zadań była głównym tematem posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa.

W posiedzeniu komisji udział wzięli: Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej oraz Przemysław Chwała, pracownik ZIS-u, który w formie prezentacji multimedialnej przedstawił zakończone, trwające oraz planowane inwestycje, realizowane przez ZIS, sukcesywnie korzystające z dofinansowania.

Członkowie komisji dowiedzieli się, że Zarząd Infrastruktury Sportowej dostał łącznie ze środków zewnętrznych dofinansowanie na budowę obiektów sportowych w Krakowie w wysokości 28 mln zł, co stanowi około 30 procent wszystkich wydanych na inwestycję środków, co - jak podkreślał Przemysław Chwała - jest bardzo dobrym wynikiem. Tym bardziej, że o dofinansowanie obiektów sportowych jest coraz trudniej.

Inwestycje, które już zostały zrealizowane, to między innymi: remont hali sportowej KS Korona wraz z zapleczem, który dofinansowano kwotą 800 tys. zł; Turystyczny Szlak Żeglugi Śródlądowej, dofinansowany kwotą 1 mln 600 tys. zł; czy też inwestycja, która otrzymała największe dofinansowanie ze środków zewnętrznych, czyli rozbudowa ośrodka Kolna wraz z internatem dla sportowców, dofinansowana ponad dwunastoma milionami złotych. W ciągu trzech lat, od 2009 do 2012 roku, dzięki dofinansowaniu prawie 10 milionami złotych powstało również 14 kompleksów boisk "Orlik".

Inwestycje, które zostaną dofinansowane, a czekają na realizację to np. remont boiska KS Wawel, budowa Hali 100-lecia KS Cracovia, budowa Narodowego Centrum Rozwoju Rugby 7, Budowa Hali Wielofunkcyjnej Wisła Kraków, dalsza rozbudowa Ośrodka Kolna o halę z boiskami do tenisa i squasha, oraz najnowsza planowana inwestycja, czyli Przystań Jachtowa Port Płaszów na rzece Wiśle.

źródło: www.krakow.pl
zdjęcie: www.kolna.pl

logo footer