BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nie będzie cięć wydatków związanych z Euro 2012

Minister Sportu zapewnił, że nie będzie cięć wydatków związanych z przygotowaniem Euro 2012 ani realizowanym programem Orlik.

Jeżeli chodzi o Euro 2012, to wszystkie te inwestycje, które są niezwykle ważne i które wymagają bardzo dużej dyscypliny, jeśli chodzi o harmonogram i finansowanie, mają zagwarantowane pieniądze, mówił minister Drzewiecki we wczorajszym programie Polsat News. To dotyczy właśnie przygotowań do Euro 2012 plus programu Orlik 2012, tu absolutnie żadna złotówka nie zostanie ścięta, zapewnił minister.

O poszukiwaniu oszczędności w poszczególnych resortach mówił we wtorek Minister Finansów Jacek Rostowski. Poinformował, że w związku z nowelizacją budżetu na drugie półrocze 2009 roku rząd oczekuje dodatkowych oszczędności w resortach na poziomie 3 mld zł. Rostowski ma rozmawiać z poszczególnymi ministrami o oszczędnościach.

Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu i Turystyki - zadeklarował, że jego resort zaoszczędzi kilkadziesiąt mln zł, jako przykład podał oszczędności na przetargach. Wyniki przetargów są dzisiaj takie, że zaoszczędzamy między 25 a 40 procent budżetu, mówił. Jeżeli mam obciąć swój budżet, załóżmy o 10 procent, a oszczędzam na inwestycji 30 procent, to de facto robię to samo, co planowałem, tylko płacę mniej pieniędzy, argumentował.

źródło: www.wyborcza.pl
zdjęcie: www.dziennik.pl

logo footer