BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Chełm: pierwsza siłownia w plenerze

W parku pomiędzy ulicami Powstańców Warszawy a ks. Mrozka stanęły dwa urządzenia do kulturystyki. To pierwsza w mieście siłownia w plenerze.

W Chełmie powstała pierwsza siłownia w plenerze, a w niej narciarz i maszyna do wyciskania w pozycji siedzącej. Siłownia w plenerze to nowa atrakcje Parku Międzyosiedlowego. Urządzenia za około 9 tysięcy złotych, w ramach zagospodarowania terenów zielonych, na propozycję chełmskich urzędników zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Traktujemy to jako pilotażowy zakup aby sprawdzić jak dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie takie miejsce, mówi Józef Kendzierawski dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej Chcemy zachęcić mieszkańców miasta, w szczególności młodych, do korzystania z tej formy aktywności fizycznej. Jeśli pomysł się spodoba, w przyszłości ustawimy kolejne urządzenia.

Miejscy urzędnicy czekają również na rozstrzygnięcie naboru na unijny projekt. Przygotowany przed kilkoma miesiącami wniosek obejmuje budowę znacznie większego skweru fitness.

Planujemy zlokalizować go w parku przy ul. Lubelskiej, w pobliżu bulwaru spacerowo-rowerowego. Wówczas mieszkańcy oprócz ścieżki rowerowej, alei spacerowej, plenerowych stołów do gry w szachy i tenisa stołowego mieliby do dyspozycji jeszcze bezpłatny klub fitness i siłownię, mówi prezydent Chełma Agata Fisz Czekamy na decyzję o ewentualnym dofinansowaniu.

Środki na budowę placu miasto zamierza pozyskać za pośrednictwem "Euroregionu Bug" w ramach Programu Współpracy Zagranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Urządzenia do treningów kosztować mogą kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ramach unijnego programu miasto może otrzymać na ten cel aż 90% dofinansowania.

źródło i zdjęcie: www.chelmonline.pl

logo footer