BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zakończono budowę hali sportowej i basenu w Staszowie

31 sierpnia 2012 roku zakończono, budowę hali sportowej z pływalnią i infrastrukturą towarzyszącą, w ramach zadania pod nazwą: "Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie".

W Staszowie powstała pełnowymiarowa hala sportowa oraz hala basenowa z niecką długości 25 m z 6 torami pływackimi, jak również niecka do nauki pływania. W obiekcie znajdują się: ściana wspinaczkowa o charakterze sportowo-rekreacyjnym o powierzchni blisko 140 m2, sauna, solarium, jacuzzi, urządzenia do masażu, gejzery wodno-powietrzne dające efekt "dzikiego źródła". Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach krytej pływalni i w basenie do nauki pływania przewidziano suchą zjeżdżalnię typu "słoń" przeznaczoną dla maluchów. I integralną częścią zespołu jest zjeżdżalnia długości około 60 m z odrębnym wyjściem i własną klatką schodową.

Dodatkowo w hali basenowej znajdują się pomieszczenia techniczne i gospodarcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, a także pomieszczenia dla ratowników. W części przyległej do basenu zlokalizowano zespół natryskowo-sanitarny z przebieralniami. Dodatkowo na piętrze znajduje się sala do ćwiczeń oraz sala wielofunkcyjna mogąca pełnić funkcję sali konferencyjnej lub sali spotkań, a także pomieszczenie dla masażysty i pomieszczenie do zabiegów rehabilitacyjnych.

W hali sportowej i basenie w Staszowie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań mających na celu obniżenie w przyszłości kosztów związanych z eksploatacją obiektu, w tym między innymi wykorzystanie instalacji solarnej do podgrzewania wody w basenie sportowym. Ponadto obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zanim jednak dojdzie do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, Inwestor będzie musiał przeprowadzić odbiory techniczne, jak również uzyskać pozytywną opinię służb straży pożarnej oraz inspekcji sanitarnej o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym oraz przygotować dokumentację powykonawczą. W związku z zawiadomieniem Wykonawcy robót budowlanych Best Construction Sp. z o.o z Rzeszowa o zakończeniu realizacji zadania i gotowości do odbioru, Starosta Staszowski powołał komisję odbiorową, która już z dniem 4 września br., roku rozpocznie czynności związane z oceną stanu technicznego wykonanych robót budowlanych i odbioru końcowego zadania. Po pomyślnie zakończonej inwestycji Inwestor nie zamierza spocząć na laurach.

W najbliższym czasie planowane jest wykonanie na dachu budynku Centrum Kształcenia Praktycznego instalacji fotowoltaicznej wytwarzającej energię elektryczną, mającą pokryć w dużej części zapotrzebowanie na energię obiektu Centrum Sportowego. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja projektowa.

Aktualnie, Inwestor stara się także o pozyskanie dodatkowego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, na zagospodarowanie pomieszczeń w przyziemiu pod halą sportową i stworzenie w nich strzelnicy, kręgielni oraz siłowni.

źródło i zdjęcie: www.staszowski.eu

logo footer