BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jacobs Ladder - nowość w polskich hotelach i fitness klubach

Jacobs Ladder, czyli po polsku Drabina Jakuba, to idealne urządzenie fitness, stworzone z myślą o wszystkich, niezależnie od stanu aktywności fizycznej, wieku czy płci. To urządzenie, które jak twierdzi twórca, "jest najlepszą maszyną cardio na świecie".

Powszechnie przyjmuje się, że podczas chodzenia po schodach tracimy 500-1000 kalorii na godzinę. I właśnie to jest główna zaleta Jacobs Ladder. Ćwiczy się w swoim tempie - im szybciej idziemy, tym szybciej maszyna pracuje. To my decydujemy, jakie będzie tempo ćwiczeń. Aby korzystać z urządzenia, przypina się pas na wysokości bioder i rozpoczyna wspinaczkę. Im wyżej wchodzimy, tym szybciej porusza się drabinka i tym intensywniejszy jest trening. Układ hamulcowy gwarantuje, że drabinka zatrzyma się, gdy i my się zatrzymamy.

Drabina Jakuba jest urządzeniem fitness, które oferuje ćwiczącemu trening wydolnościowy, pozwalający uzyskać efekty w znacznie krótszym czasie. A to ze względu na użycie rąk i nóg podczas ćwiczeń. Dzięki temu ćwiczący spala więcej kalorii, niż podczas treningu wykorzystującego same ręce lub nogi. Dodatkowo postawienie ćwiczącego pod kątem 40 stopni pozwala na odciążenie dolnej partii pleców. To maszyna dla tych, którzy chcą wzmocnić całe ciało i zwiększyć wydolność organizmu, ale mają problemy ze stawami oraz plecami i obawiają się tradycyjnych ćwiczeń na siłowni.

Jacobs Ladder został opracowany przez Steve'a Nichols'a, byłego mistrza fitness. Wiele lat intensywnego wysiłku fizycznego pozostawiło po sobie poważne problemy z plecami i kolanami, które groziły zaprzestaniem treningów, do których był przyzwyczajony. Ze względu na to, że Steve nie chciał zaniechać aktywności fizycznej, zaczął szukać alternatywnego sprzętu, który pozwoliłby utrzymać mu kondycję bez pogłębiania kontuzji.

Jacobs Ladder tworzono stopniowo i kiedy praca nad nią została ukończona, nowe ćwiczenie było tak skuteczne, że Steve postanowił je opatentować.

Jacobs Ladder pozwala na przeprowadzenie intensywnego treningu interwałowego o wysokiej intensywności. Urządzenie pozwala naśladować sprint lub intensywne wchodzenie po schodach, jednak nie obciąża stawów.

Jacobs Ledder to urządzenie, które z powodzeniem można wykorzystywać na sali fitness, jak również w trakcie przygotowań zawodników do sezonu. Drabina Jakuba może być także używa w rehabilitacji, zwłaszcza osób skarżących się na bóle dolnego odcinka pleców. Unikalna konstrukcja maszyny pozwala na ćwiczenia osób z bólem kostek, kolan i stawów. To maszyna, która przy zerowym obciążeniu stawów pozwala na uzyskiwanie świetnych rezultatów.

Możliwości treningu na Drabinie Jakuba są nieograniczone. Nadaje się zarówno do treningu aerobowego, jak i wytrzymałościowego. Można na niej ćwiczyć zarówno dolną, jak i górną partię ciała.

Trenerzy personalni oraz właściciele klubów fitness w Ameryce są niezwykle zadowoleni z urządzenia, które za oceanem robi prawdziwą furorę.

Zakup Jacobs Ladder przez Forever Fit Foundation zaoferował klientom unikalny sposób na trening! Jacobs Ladder pozwoliła naszym pracownikom na zwiększenie wydolności układu krążenia i opracowanie metod treningu sercowo-naczyniowego. Jacobs Ladder jest produktem wysokiej, jakości, mówi Nancy Hawkins Rigg - dyplomowany trener, Forever Fit Foundation

Jacobs Ledder to nowość w Polsce, dostępna tylko w nielicznych hotelach i fitness klubach, jednak wzbudzająca coraz większe zainteresowanie.

źródło i zdjęcie: www.fit.pl

logo footer