BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczęto budowę aquaparku w Koszalinie

W poniedziałek, 10 września na placu przy ul. Rolnej w Koszalinie rozpoczęła się budowa koszalińskiego aquaparku.

Budowa koszalińskiego aquaparku ma trwać dwa lata. Aquapark stanie się największą atrakcją miasta i regionu - nie tylko dla jego mieszkańców, ale także dla turystów.

Jestem przekonany, że za dwa lata będziemy korzystać ze wszystkich atrakcji aquaparku. Po wielu latach udało się wreszcie przełamać złą passę dla tej inwestycji. Liczę, że budowa pójdzie sprawnie, o co dbać będzie wykonawca - Firma Kornas i inwestor - Zarząd Obiektów Sportowych. Budową stale interesują się mieszkańcy. To dodatkowy bodziec dla nas wszystkich, mówił podczas uroczystego rozpoczęcia budowy Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Budowa aquaparku ma swoją długą historię. To jednak historyczny moment pokazujący, że w Koszalinie mamy dobry czas dla dużych i odważnych inwestycji. Gratuluję panu prezydentowi i prezesowi ZOS i trzymam kciuki za szybką realizację koszalińskiego parku wodnego, stwierdził Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Przetarg budowlany wygrała kołobrzeska spółka Kornas Development i 20 lipca podpisała umowę na sfinalizowanie inwestycji. Spółka ma dwa lata na ukończenie prac.

Nie będzie problemu z finansowaniem prac, gdyż miasto Koszalin poręczyło spółce ZOS kredyt na sfinalizowanie inwestycji. Linia kredytowa (do wysokości 60 mln zł) w banku PKO BP SA zostanie uruchomiona w momencie zapłacenia pierwszej faktury za wykonane prace. Poważny zastrzyk pieniędzy - 8 mln zł - będzie pochodził z unijnych funduszy, pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt budowy koszalińskiego aquaparku to ok. 56 mln zł netto (68,9 mln zł brutto). Inwestycja jest objęta pięcioletnią gwarancją.

źródło i zdjęcie: www.koszalin.pl

logo footer