BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Opóźnienie na budowie nowoczesnej areny lekkoatletycznej w Gliwicach

Prace przy budowie nowoczesnej areny lekkoatletycznej w Gliwicach miały rozpocząć się w lecie 2011 roku. Niestety budowa znacznie się opóźni.

Opóźnienie prac na budowie areny lekkoatletycznej w Gliwicach spowodowane jest tym, że założone wymiary bieżni rozmijały się z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Planowana przez dyrektora ZSOE w 2011 roku budowa areny o okólnej 300 metrów, nie pozwalała na organizowanie zawodów lekkoatletycznych zgodnie z wymogami PZLA. Również jako baza treningowa stanowiła utrudnienia dla zawodników i trenerów do odpowiedniego przygotowania się do zawodów na obiektach, które spełniają wymogi PZLA, wyjaśnia Krystyna Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w urzędzie miejskim.

Tak więc termin rozpoczęcia prac przy obiekcie, na którym oprócz uczniów będą trenować także zawodnicy gliwickich klubów sportowych, uległ przesunięciu. Kompletna dokumentacja projektowa powinna być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Cała inwestycja zostanie sfinalizowana przed końcem 2013 roku.

- Decyzją prezydenta miasta podjęto działania zapewniające budowę areny lekkoatletycznej z bieżnią okólną sześciotorową o długości 400 m, wraz z zapleczem socjalno-szatniowym, która pozwalałaby na organizacje zawodów lekkoatletycznych zgodnie z wymaganiami PZLA - informuje Krystyna Pilsyk.

W związku ze zmianą koncepcji, na budowę areny potrzebny będzie grunt o większej powierzchni. Miasto planuje uzyskać dodatkowy teren z sąsiadujących ze szkołą ogródków działkowych.

W skład nowoczesnego obiektu ma wchodzić m.in.: bieżnia tartanowa o długości 300 m, rzutnie do pchnięcia kulą czy rzutu młotem, skocznie do skoków wzwyż, rozbieg do rzutu oszczepem oraz trawiasty teren przeznaczony do gry w piłkę nożną. Zaplanowano również bieżnię do biegów na 100 m i 110 m przez płotki oraz boiska do siatkówki i minikoszykówki.

źródło i zdjęcie: www.24gliwice.pl

logo footer