BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Hala sportowa w Gręboszowie otwarta

W Gręboszowie (pow. dąbrowski) została oddana do użytki hala sportowa. Wybudowanie obiektu było możliwe m.in. dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Budowa hali sportowej w Gręboszowie trwała dwa lata. Usytuowana jest ona przy zespole szkół w Gręboszowie. Nowy obiekt o wymiarach 36 na 19 metrów nie tylko w pełni zabezpieczy potrzeby edukacyjne najmłodszych mieszkańców gminy, ale także będzie służył dorosłym, którzy chcą zadbać o własną kondycję fizyczną.

Z hali już cieszą się przedstawiciele czterech, działających w gminie, klubów sportowych. W nowym obiekcie zyskali bowiem doskonałe miejsce do treningów, zwłaszcza zimą, mówi Krystyna Świętek, wójt Gręboszowa.

Inwestycja kosztowała ponad 4,1 mln zł, z czego wysokość dofinansowania z MRPO wyniosła ponad 2,2 mln zł.

Hala sportowa ze względu na swoją powierzchnię będzie mogła być wykorzystywana na organizację dużych imprez sportowych. Specjalne kotary pozwalają na podzielenie całej hali na trzy mniejsze boiska, na których równorzędnie mogą się odbywać rozgrywki w różnych dyscyplinach sportowych. Na piętrze znajduje się obszerna galeria dla widzów.

Poza samą halą w obiekcie znajdują się także: oddzielne dla dziewcząt i chłopców szatnie z zapleczem higieniczno-sanitarnym, pokój instruktora z łazienką oraz siłownia.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer