BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Poczesnej otwarto Halę Sportową

Ostatni obiekt kompleksu szkolno-sportowego w Poczesnej - Hala Sportowa został oficjalnie oddany do użytku. Szkoła, boisko i hala to największa inwestycja w sąsiadującej z Częstochową gminie.

Warta niemal 8 mln złotych Hala Sportowa w Poczesnej jest nowoczesnym obiektem o powierzchni użytkowej 3630 m² wyposażonym w wielofunkcyjne boisko. Sala ma podłogę sportową, powierzchniowo-elastyczną oraz dwie kurtyny umożliwiające jej podział na trzy boiska treningowe. Oprócz tego w nowo otwartym obiekcie znajduje się hol, trybuny, antresola, szatnie, kuchnia, stołówka, pomieszczenia sanitarne dla widzów i zawodników oraz pomieszczenia techniczne i magazyny.

Inwestycja o całkowitym koszcie ponad 17 mln złotych trwała od 2010 roku. We wrześniu 2011 oddano do użytku nowoczesny budynek szkoły podstawowej oraz kompleks otwartych boisk z bieżnią. Projekt został dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponadto na ten cel wykorzystano środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Przyznana dotacja wyniosła ponad 2 miliony złotych.

Gmina Poczesna znana jest z zamiłowania do sportu, na jej terenie działa wiele klubów m.in. Grom Złota Dama Poczesna (tenis stołowy, warcaby stupolowe), Grom Poczesna, Olimpia Huta Stara (piłka nożna). Nowa Hala Sportowa w Poczesnej dostępna będzie dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer