BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wyróżnienie dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej!

Polski Związek Piłki Siatkowej został wyróżniony w 14. Edycji Raportu CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) za program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika "Gazeta Finansowa" publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. W każdym numerze wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. "Raport CSR" przygotowywany jest przy wsparciu partnerów: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, redakcji "Super Biznes" i portalu Kurier365.pl.

Program, jako pierwszy tego rodzaju ogólnopolski projekt, wpisuje się w strategię rozwoju sportu powszechnego, poprzez m.in. przesunięcie części środków ze sportu wyczynowego na sport powszechny, zwiększenie godzin obowiązkowego WF w szkołach, czy wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej do popularyzacji sportu powszechnego. Polski Związek Piłki Siatkowej stworzył program, który wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu.

Idea CSR zdobywa w Polsce coraz większą popularność i z każdym rokiem zwiększa się liczba specjalistów w tej dziedzinie. Cieszę się, że nasz tygodnik przyczynia się do rozwoju świadomości ludzi na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Już od pierwszego wydania Raportu staramy się wyróżniać programy i inicjatywy, które, nie tylko odróżnia od innych pomysł, ale przede wszystkim wspierają ważne społecznie obszary, powiedział Piotr Bachurski, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Finansowa", inicjatora Raportu CSR.

Program upowszechniania sportu w piłce siatkowej nie powstałby bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jeszcze w tym roku przeznaczy na niego minimum 26 mln zł. Najważniejszą częścią Programu jest powołanie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w każdym województwie. Na każdy Ośrodek składają się trzy szkoły gimnazjalne i jedna ponadgimnazjalna, w których szkoleni będą uczniowie z klas 1-3. Łącznie systemem szkolenia objętych zostanie 128 szkół z klasami sportowymi, w sumie blisko 4,5 tys. młodych siatkarek i siatkarzy, podkreślała na specjalnej konferencji inicjującej Program Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne otrzymają nowoczesny sprzęt treningowy, zostanie także sfinansowane zatrudnienie kadry szkoleniowej oraz system rozgrywek pomiędzy szkołami, które zakwalifikują się do programu. Dużą rolę w projekcie pełnią samorządy.

Jednym z celów programu jest stworzenie nowoczesnej, internetowej platformy edukacyjnej dla nauczycieli WF, instruktorów, trenerów, zawodników i zawodniczek oraz klubów zaangażowanych w nauczanie siatkówki dzieci i młodzieży, powiedział Waldemar Wspaniały, szef projektu.

źródło i zdjęcie: www.pzps.pl

logo footer