BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczęto budowę boiska w Ostrołęce

Rozpoczęła się budowa nowego boiska przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Będzie to pierwsze z kilku boisk, które mają powstać przy szkole.

Szkoła bardzo długo czekała na ten dzień. Budowaliśmy w innych szkołach, ale w końcu nadszedł ten dzień, mówił Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki. Dyrekcja szkoły od lat zabiegała o nowe obiekty sportowe i cierpliwie czekali. Na asfaltowych boiskach, na których teraz ćwiczy młodzież, urazowość jest dramatyczna. Nowe boiska będą nie tylko nowoczesne, ale bezpieczne. Mam nadzieję, że z obiektu znajdującego się w centrum miasta będą korzystały dzieci i młodzież z okolicznych bloków.

To ważny dzień dla naszej szkoły i całej społeczności, mówił Tadeusz Olszewski, dyrektor ZSZ. W naszej szkole ważna jest dydaktyka i wychowanie, ale także i sport. Mamy dużo osiągnięć w tej dziedzinie. Teraz będziemy mieli coraz lepsze warunki.

Na powstającym boisku w Ostrołęce będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Boisko będzie oświetlone i ogrodzone. W stojącym obok budynku gospodarczym powstaną szatnie i magazyny. Wokół boiska powstanie chodnik z polbruku, ustawione zostaną także ławki. Boisko ma być gotowe za kilka tygodni.

To pierwsze boisko. W planach jest budowa całego kompleksu boisk. W bliżej nieokreślonej przyszłości mają powstać boiska do piłki nożnej, boisko do siatkówki, bieżnia.

Nie mogę podawać konkretnych terminów, ponieważ przyszłość budowy kolejnych etapów nie zależy od dobrych chęci, a od tego czy znajdą się na to pieniądze, mówił Janusz Kotowski. W 2013 roku, w pierwszej kolejności pieniądze zostaną wydane na rozpoczęte już inwestycje. Przy planowaniu kolejnego budżetu będziemy pamiętać o Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Być może trzeba będzie podzielić kompleks na części i budować etapami. Na zbudowanie całości w jednym roku budżetowym raczej nie ma szans.

źródło i zdjęcie: www.nowaostroleka.pl

logo footer