BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nie stracimy Euro 2012

Groźba odebrania Polsce Euro 2012 przez UEFA z powodu złamania warunków zawartych umów nie zostanie spełniona. Martin Kallen, dyrektor UEFA ds. Euro 2012 przypomniał polskiej stronie, że trzeba grać zespołowo.

Przypomnijmy, że Kallena zdenerwowało pismo, jakie otrzymał od tzw. grupy G5, czyli czterech polskich miast organizatorów i spółki PL.2012. Grupa postanowiła poinformować europejską federację, że chce decydować o kwestiach, które leżą tylko i wyłącznie w gestii UEFA.

Pismo zdziwiło mnie, ponieważ nie mieliśmy wcześniej informacji, że coś takiego zostało w Polsce stworzone. Ale z doświadczenia wiem, że takie rzeczy dość często się zdarzają. Jasno przedstawiłem stanowisko UEFA i myślę, że problem już nie istnieje, podkreśla Martin Kallen.

Na dzień dzisiejszy jasno chcę podkreślić - wszystko jest ok. Jeśli miasta wspólnie z rządem chcą współpracować przy budowie stref kibiców, to niech to robią, dzięki temu zaoszczędzą pewnie pieniądze. Tylko niech będą świadomi, co znajduje się w podpisanych kontraktach, dodał Kallen. Te słowa mogą świadczyć o tym, że pismo wysłane przez Polaków było w jakiś sposób sprzeczne z zawartymi pomiędzy UEFA a polską stroną umowami.

Groźba odebrania Polsce Euro 2012 szybko została oddalona. Trudno powiedzieć, czy istniała rzeczywiście. Wizyta Kallena mogła więc być rutynowa, a prezes spółki PL.2012 szybko wyjaśnił wysłannikowi UEFA, że pismo wysłane do europejskiej centrali nie zmienia umów podpisanych w 2006 roku.

„Jest mi niezmiernie przykro poinformować Pana, iż konsekwencją doskonałej kooperacji i współpracy między Polskim Rządowym Partnerem w procesie przygotowań Euro 2012, a miastami gospodarzami jest podpisanie dokumentu przez ministra sportu oraz prezydentów miast gospodarzy, który wszedł w życie 16 czerwca 2009 roku. Podsumowując, chciałbym serdecznie prosić, żeby cała komunikacja ze strony UEFA była kierowana do liderów w danym polskim mieście oraz do spółki PL.2012.” - tak brzmi treść pisma przekazanego przez grupę G5 do UEFA.

Prezes PL.2012 twierdzi, że G5 to tylko zacieśnienie współpracy. Wyjaśniłem Martinowi Kallenowi, w jakim celu zawarta została umowa. Powiedziałem, że szanujemy i respektujemy wszystkie dotychczasowe umowy. UEFA jest właścicielem turnieju, ale podkreśliłem jak ważna jest współpraca miast dla późniejszej promocji Polski. Będziemy dbali o to, żeby turniej był dobry dla Polski nie tylko sportowo, ale i finansowo. To jest podejście biznesowe do projektu, powiedział Marcin Herra.

Do końca nie wiadomo, jaka była realna utrata przygotowań do Euro 2012. Jasne jest, że Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce.

źródło: Polska The Times
zdjęcie: www.dziennik.pl

logo footer