BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ścieżka rowerowa, która oczyszcza powietrze!

Chodniki i ścieżka rowerowa przy ulicy Witosa w Nowej Soli są wyjątkowe, bo oczyszczają powietrze. Ta technologia ma szansę zrewolucjonizować budownictwo. Doskonale sprawdza się w miastach, gdzie duże betonowe powierzchnie (chodniki, ekrany akustyczne, elewacje budynków czy tunele) mogą czyścić się same i zmniejszać zanieczyszczenie powietrza!

TioCem, bo tak nazywa się ekologiczny cement, na bazie którego powstają finalne produkty betonowe, po raz pierwszy w Polsce został zastosowany na szeroką skalę przez Urząd Miejski w Nowej Soli do wykonania 6 tys m.kw. chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Witosa.

Na czym polega fenomen cementu TioCem i technologii TX Active oferowanej przez Górażdże CEMENT SA?

TioCem to bardzo innowacyjny, zaawansowany technologicznie cement o wyjątkowych właściwościach ekologicznych. Dzięki zawartości fotokatalizatora w postaci nanometrycznego dwutlenku tytanu, wykonane z TioCemu powierzchnie betonowe aktywnie wpływają na poprawę jakości powietrza przez zmniejszenie stężenia szkodliwych tlenków azotu pochodzących ze spalania paliwa przez samochody oraz wykazują właściwości samooczyszczące się. Mamy nadzieję, że wzrastający w kraju poziom świadomości ekologicznej, rozwijający się sektor ekologicznego budownictwa wzbudzą wkrótce większe zainteresowanie technologią betonowych produktów fotokatalitycznych TX Active, mówi Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement SA.

Na razie takich inwestycji jak w Nowej Soli jest w naszym kraju niewiele. Kostkę, z której wykonano ścieżkę rowerową i chodniki wyprodukował ZPB Kaczmarek.

Jednym z priorytetów działania naszej gminy jest ochrona środowiska. Poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych do budowy ścieżek rowerowych i chodników chcemy pokazać mieszkańcom, że dokładamy wszelkich starań, aby podnosić standard życia oraz by dbać o dobro i zdrowie naszych mieszkańców, mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Happening "Ekologiczna droga" o charakterze edukacyjnym zgromadził ok 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Brali udział w zawodach sportowych, posadzili drzewka w przestrzeni miejskiej, a także dowiedzieli się jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wśród uczestników akcji zostały rozlosowane rowery górskie ufundowane przez Górażdże Cement SA i ZPB Kaczmarek, głównych sponsorów wydarzenia. Dodatkowo, uczestnicy konkursów sprawnościowych otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętów sportowych.

źródło i zdjęcie: Grupa Górażdże / informacja prasowa

logo footer