BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mostostal Warszawa wygrał przetarg na stadion w Tychach

Oferta Mostostalu Warszawa została wybrana jako najkorzystniejsza w ponownym przetargu na budowę stadionu miejskiego w Tychach. Jej wartość opiewa na blisko 129 mln zł brutto.

Poza Mostostalem ofertę w tym przetargu złożył jeszcze tylko Warbud, który wycenił swoje usługi na 144,62 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosi 125 mln zł brutto.

Na złożenie ewentualnego odwołania Warbud będzie miał czas do 25 października. Inwestor obiektu zapowiada, że jeśli wybór Mostostalu nie zostanie oprotestowany, to jeszcze w tym miesiącu może podpisać umowę z warszawską spółką.

Stadion w Tychach ma być nowoczesnym obiektem spełniającym wymogi FIFA i UEFA, który pomieści ok. 15 tys. widzów. Wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał 30 miesięcy.

Wcześniej magistrat informował, że Tychy na budowę stadionu mają w budżecie 82,75 mln zł. Miasto liczy także na wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystki. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu.

Poprzedni przetarg na stadion został unieważniony - pod koniec maja 2012 r. - z powodu niewystarczającego budżetu, jakie miasto chciało przeznaczyć na inwestycję.

Wśród ośmiu złożonych wówczas ofert najtańsza należała do Mostostalu Warszawa i jej wartość wynosiła ponad 164 mln zł brutto wobec ok. 80 mln zł brutto, jakie przewidywał inwestor. W kolejnym przetargu, aby obniżyć koszty budowy, zrezygnowano m.in. z podziemnych parkingów.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: mat. pras. UM Tychy

logo footer