BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Województwo Lubuskie z tytułem Promotora Infrastruktury Sportowej

Województwo Lubuskie otrzymało tytuł Promotora Infrastruktury Sportowej przyznawany instytucjom, organizacjom i osobom za wyjątkowe zaangażowanie oraz podejmowane działania wspierające i promujące rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce.

Wyróżnienie to zostało przyznane 11 października 2012 r. w Warszawie podczas XIII edycji konkursu "Budowniczy Polskiego Sportu", którego organizatorem jest Polski Klub Infrastruktury Sportowej.

Działaniem Województwa Lubuskiego wpisującym się w kryteria "Promotora Infrastruktury Sportowej" jest niewątpliwie wdrożenie autorskiego projektu polegającego na realizacji boisk do plażowej piłki siatkowej "Lubusik - sportowe Lubuskie na lato". Dzięki tej inicjatywie w 2011 i 2012 roku powstało w województwie lubuskim 56 takich boisk.

Ponadto od 2008 roku samorząd województwa dofinansowywał ministerialno-samorządowy program "Moje Boisko-Orlik 2012", w ramach którego w ciągu 5 edycji, powstało 87 kompleksów boisk sportowych na terenie gmin województwa lubuskiego. Blisko 70% gmin z terenu naszego województwa ma swojego Orlika.

Kolejne działania na rzecz infrastruktury sportowej w województwie to rozbudowa i modernizacja obiektów Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Inwestycje te przyczyniły się do podniesienia komfortu i bezpieczeństwa oraz poprawienia jakości i funkcjonalności obiektów, co wpływa na zwiększenie atrakcyjności oferty sportowo-rekreacyjnej, kierowanej do mieszkańców regionu.

Jeszcze jednym wyróżnionym w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu" jest Gmina Strzelce Krajeńskie. Z pośród 8 nominowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, to oni zasłużyli na zaszczytny tytuł: Inwestor na medal. Wyróżnienie to przyznaje się osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. Warunkiem otrzymania jest wykazanie zaangażowania i odpowiedzialności za prawidłową realizację inwestycji, pozyskiwanie funduszy unijnych lub innych źródeł finansowania. Zdaniem kapituły realizowana przez Gminę Strzelce Krajeńskie inwestycja pn. "Budowa kompleksu lekkoatletycznego przy Gimnazjum Publicznym w Strzelcach Krajeńskich", spełnia te kryteria i w pełni zasługuje na uhonorowanie.

źródło i zdjęcie: www.lubuskie.pl

logo footer