BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 na cenzurowanym

Ostatni Zjazd PZPN wzbudził kontrowersje nie tylko z powodu zamiaru wprowadzenia uchwały abolicyjnej. W weekend po raz pierwszy pojawiły się wątpliwości w sprawie spółki Euro 2012 Polska, która została powołana w celu przygotowania i przeprowadzenia finałowego turnieju mistrzostw Europy.

Brak jawności w działalności gospodarczej to główny zarzut, jaki jeden z delegatów PZPN, przedstawiciel Dolnośląskiego ZPN Wojciech Bochnak postawił Związkowi w kontekście spółki Euro 2012 Polska. Powinniśmy wiedzieć, kto jest udziałowcem tej spółki, kto wchodzi w skład jej zarządu, jak liczny jest zarząd, jak wysokie ma mieć pensje, w jaki sposób spółka będzie się rozwijała i jakie będą jej cele. Wiemy tylko tyle, że ma działać na rzecz Euro 2012, powiedział Wojciech Bochnak, krytykujący PZPN.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jaką jest Euro 2012 Polska, która ma zarządzać ogromnymi pieniędzmi otrzymanymi z UEFA, powinna być zatwierdzona przez walne zgromadzenie związku, czyli najwyższą władzę PZPN, grzmiał Bochnak.

Kto stracił, kto zyskał?

Zdaniem delegata z Dolnego Śląska, PZPN poniosło ogromne koszty przed powołaniem spółki. Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina oraz związkowy prawnik Andrzej Wach tłumaczyli sytuację, powołując się na zapis w statucie umożliwiający podjęcie przez zarząd PZPN decyzji o prowadzeniu przez związek działalności gospodarczej.

źródło: www.tvn24.pl
zdjęcie: PAP

logo footer