BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Płyty z wełny drzewnej Haradesign do stosowania w szkołach i obiektach sportowych

Decyzje materiałowe odgrywają coraz większą rolę we współczesnej architekturze. Inwestorzy chcą budować z materiałów naturalnych, łatwych w obróbce, o doskonałych właściwościach w zakresie fizyki budowli. Płyty wykończeniowe z wełny drzewnej Heradesign spełniają wszystkie te kryteria i doskonale nadają się do zastosowania w takich miejscach jak szkoły, restauracje czy obiekty sportowe.

Płyty Heradesign są głównie stosowane jako materiał do efektownego wykańczania wnętrz i do kształtowania przyjaznego klimatu akustycznego pomieszczeń. O ich wyjątkowych właściwościach decyduje materiał z którego są wykonane - czyli wełna drzewna.

Wełna drzewna używana do produkcji płyt Heradesign jest to materiał wytwarzany z drewna I gatunku przy użyciu specjalnej maszyny strugającej. Urządzenie struga włókna o długości ok 40 cm, które wraz ze zmieloną skałą magnezytową (spoiwem) z dodatkiem wody, spajane są w płytę za pomocą prasy. Tak powstała struktura jest odporna na działanie szkodników, uszkodzeń mechanicznych oraz wysokiej wilgotności w pomieszczeniach (do 90% wilgotności względnej). Akustyczne płyty Heradesign kształtują również mikroklimat pomieszczeń - są materiałem higroskopijnym.

Dzięki otwartej strukturze wełny drzewnej płyty marki Heradesign można wielokrotnie malować w trakcie eksploatacji bez znacznych strat pochłaniania hałasu ( jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku). W dłuższym czasie ich stosowanie zmniejsza więc znacząco koszty eksploatacji obiektu i idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju (czas użytkowania płyt wynosi nawet do 25 lat). Można je przy tym malować na dowolny kolor wg palety RAL, co daje ogromne możliwości architektonicznego kształtowania wnętrza.

Pomimo, że wykonane z naturalnych materiałów, płyty z wełny drzewnej marki Heradesign są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne - a więc z powodzeniem można stosować je w pomieszczeniach poddawanych intensywnej eksploatacji, takich, jak szkoły, restauracje czy obiekty sportowe (przy odpowiedniej podkonstrukcji płyty odporne są na uderzenie piłką). Płyty marki Heradesign ze względu na swoje ekologiczne cechy oraz trwałość są na przykład wykorzystywane we wszystkich, europejskich restauracjach sieci McDonald's. Z kolei odporność na działanie wysokiej wilgotności sprawia, że mogą one być stosowane na basenach i w aquaparkach.

Co więcej, właściwości płyt z wełny drzewnej marki Heradesign sprawiają, że ich montaż może odbywać się w różnych płaszczyznach i przy pomocy różnych systemów mocowania - wachlarz możliwości jest tutaj bardzo szeroki. Bardzo cenny z punktu widzenia wykonawczego jest przy tym fakt, że instalacja odbywa się w tzw. technologiach suchych. Dzięki temu niższe są koszty robocizny, a do obiektu nie wprowadzane są duże ilości wody. Prace są czystsze i łatwiej po nich posprzątać.

źródło i zdjęcie: Heradesign

logo footer