BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Solankowy basen rekreacyjny w Inowrocławiu z kolektorami słonecznymi

W powstającym solankowym basenie rekreacyjnym w Inowrocławiu do systemu podgrzewania wody został podłączony kolektor słoneczny. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w regionie.

Solankowy basen rekreacyjny w Inowrocławiu, którego budowa już trwa przy ul. Świętokrzyskiej 107, wyróżnia się ciekawymi i nowoczesnymi rozwiązaniami: częściowo rozsuwany dach, pełne przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, nowoczesna instalacja solarna do podgrzewania wody oraz oczywiście liczne atrakcje wodne: wanna i ławka do hydromasażu, gejzer, wodna kaskada, zjeżdżalnia dla małych dzieci oraz sztuczna rzeka.

Całkowita powierzchnia lustra wody w basenie będzie mieć ok. 170 m2. Podgrzanie takiej ilości wody nie jest tanie, jednak koszty te zostaną zmniejszone dzięki inwestycji w instalację solarną. Osiem najnowocześniejszych wielkopowierzchniowych solarów marki Braas zostało podłączonych bezpośrednio do instalacji podgrzewającej wodę w basenach.

Kolektory słoneczne skierowane są na południową stronę, co zapewnia najlepsze warunki ich oświetlenia. Dodatkowo urządzenia zamontowano bezpośrednio w połaci dachu. Takie rozwiązanie ma kilka korzyści. Po pierwsze dach wygląda nowocześnie i estetycznie. Ponadto tego typu montaż sprawia, że oszczędza się na dachówkach, które inaczej musiałyby znajdować się pod solarami. Całość jest niezwykle odporna nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja może zapewnić nawet 60 procent rocznego zapotrzebowania na energię i tym samym o tyle obniżyć rachunki za energię. Osiem kolektorów słonecznych marki Braas zapewni inowrocławskiemu basenowi znaczące obniżenie kosztów utrzymania obiektu
, mówi Łukasz Grzywacz, Manager Produktu Systemy Solarne marki Braas.

źródło i zdjęcie: Braas

logo footer