BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Drewniana elewacja hali sportowo-widowiskowej w Łącku

Współczesne projekty architektoniczne bardzo często wykorzystują drewno, kamień oraz metal, czyniąc z nich dominujące lub dopełniające elementy elewacji. Nowoczesne podejście oraz świadomość panujących trendów architektonicznych przyświecały również autorom projektu hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Wybudowany obiekt został zaprojektowany przez Agencję Projektową A4 i stanowi I etap inwestycji obejmującej budowę Centrum Kultury i Sportu w Gminie Łącko. Hala sportowa jest dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym budynkiem wolno stojącym z powierzchnią użytkową ponad 3300 m². Wykonano go w tradycyjnej technologii murowano-wylewanej, częściowo prefabrykowanej.

Ciekawe dopełnienie projektu stanowią elementy stalowe oraz elewacja wykonana przy użyciu inspirowanych naturą tynków i farb elewacyjnych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10,8 mln zł.

Na szczególną uwagę zasługuje elewacja hali sportowo-widowiskowej w Łącku. Do jej wykończenia zostały wykorzystane materiały z linii Ceresit VISAGE - Tynk ozdobny "Drewno" CT720 VISAGE oraz impregnat koloryzujący "Drewno" CT721 VISAGE. Dzięki temu na elewacji uzyskano efekt drewna, które odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym wzornictwie.

W zależności od projektu drewniane elewacje idealnie współtworzą zarówno duże przestrzenie nowoczesnych obiektów sportowych oraz handlowych, jak i mniejsze fasady domów jednorodzinnych. W przypadku hali w Łącku elewacja z efektem drewna idealnie współgra ze szklanymi oraz metalowymi elementami zewnętrznymi.

Hala pomieści podczas rozgrywek sportowych około 700 osób na miejscach siedzących i drugie tyle na galeriach, gdzie znajdują się miejsca stojące.

źródło i zdjęcia: Ceresit VISAGE

logo footer