BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie hali sportowej w Nowej Słupi

25 października 2012 roku oficjalnie otwarta została w Nowej Słupi nowoczesna hala sportowa. Prace nad halą trwały trzy lata, a całkowity koszt jej budowy wyniósł 4,415 mln zł.

Budowa hali sportowej w Nowej Słupi kosztowała 4, 415 mln zł, w tym ponad 2,8 mln zł z Nowej Słupi, z własnego budżetu gmina wyasygnowała 1,5 mln, z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymała 1,3 mln, wkład powiatu wyniósł ponad 1,5 mln zł. Gmina Nowa Słupia była inwestorem generalnym, partnerem inwestycji jest Powiat Kielecki.

Hala sportowa imponuje wielkością, ma 960 metrów kwadratowych, 40 m długości, 24 - szerokości. Ma trzy boiska pełnowymiarowe do piłki siatkowej, boisko do piłki koszykowej, ręcznej, do tenisa ziemnego. Hala ma aż pięć kondygnacji: 2 podziemne i 3 naziemne. Zamontowana została w niej wentylacja mobilna.

Starosta kielecki Zdzisław Wrzałka z podziwem mówił o nowym obiekcie, który przyczyni się do rozwoju fizycznego dzieci, młodzieży, mieszkańców. Tutaj wszyscy będą mogli realizować swoje plany, pasje, powiedział. Jestem przekonany, że tu wyłoni się niejeden talent sportowy. W ostatnim czasie w naszym kraju przykłada się dużą wagę do rozwoju sportu, wzmacniania tężyzny fizycznej. Efekty tej pracy są coraz większe.

Nasze marzenia o bazie sportowej stają się rzeczywistością, nie ukrywała wzruszenia dyrektor Mirosława Mierzejewska. Otrzymaliśmy halę nowoczesną na miarę XXI wieku. Możemy zajmować się różnymi formami aktywności fizycznej. Sport to szkoła kształtowania charakterów. Hala to powód do wielkiej radości.

Dyrektor Mirosława Mierzejewska i dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Jakubczyk, która podlega pod gminę, otrzymały od samorządowców symboliczne klucze do hali.

źródło i zdjęcie: www.nowaslupia.pl

logo footer