BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy kompleks sportowy w Krakowie

W Krakowie, 13 listopada 2012 r., otwarto kompleks sportowy. W jego skład wchodzą dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna oraz tor do jazdy na rolkach i rowerach.

Kompleks sportowy w Krakowie znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 53 im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego przy ul. Skośnej 8.

Kiedy patrzy się na tę szkołę trudno uwierzyć, że kiedyś mieściła się w niej tylko jedna klasa. Dziś to całkiem inny obiekt, który dodatkowo wzbogacił się o nowy kompleks boisk. Jestem przekonany, że do doskonałych wyników w nauce i osiągnięć uczniów w licznych konkursach humanistycznych, matematycznych i artystycznych teraz dołączą osiągnięcia sportowe, mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

W otwarciu kompleksu boisk wzięli także udział m.in. przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Rady Dzielnicy VIII, parlamentarzyści, grono pedagogiczne i przedstawiciele Rady Rodziców SP 53, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej i oczywiście uczniowie, którzy dostarczyli gościom wiele emocji rywalizując w pokazowym biegu na 60 m i biorąc udział w sztafecie na rowerach i rolkach. Podczas uroczystości uczniowie SP 53 otrzymali od Prezydenta piłki do gry w piłkę nożną. Prezydent wręczy także puchary zwycięzcom szkolnych zawodów lekkoatletycznych.

W skład kompleksu sportowego w Krakowie przy SP 53 wchodzą: dwa boiska wielofunkcyjne - jedno (44x22 m) do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, drugie (32x19 m) do gry w koszykówkę i siatkówkę, oba o sztucznej nawierzchni (poliuretanowej); bieżnia lekkoatletyczna O długości 60 m także o sztucznej nawierzchni. Wokół większego boiska biegnie tor (ścieżka) do jazdy na rolkach i rowerach o nawierzchni betonowej o długość 285 m i szerokość 2,5 m, tor częściowo oświetlony (6 lamp solarnych).

Koszt budowy kompleksu wyniósł 1 mln 100 tys. zł. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

źródło i zdjęcie: www.krakow.pl

logo footer