BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie hali sportowej w Gałczewie

W piątek, 16 listopada 2012 r., przy Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie (gmina Golub-Dobrzyń) odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Realizację inwestycji wsparł Urząd Marszałkowski.

Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa w Kujawsko-Pomorskiem powstało w ostatnim pięcioleciu kilkaset obiektów sportowych. Wśród nich jest prawie 200 Orlików, hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony i pływalnie. Od początku stawiamy na rozbudowę infrastruktury sportowej nie tylko w największych miastach, ale także mniejszych miejscowościach regionu, aby dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych miało jak najwięcej mieszkańców Kujaw i Pomorza, mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Gałczewie powstała sala gimnastyczna o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych z widownią na 180 miejsc, dwie sale treningowe, pomieszczenia szatniowo-socjalne oraz kotłownia. Wartość inwestycji to 5,2 miliona złotych. Samorząd województwa przeznaczył na realizację inwestycji prawie 1,3 miliona złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz budżetu województwa.

źródło i zdjęcie: www.kujawsko-pomorskie.pl

logo footer