BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dynamiczny wzrost przychodów w trzecim kwartale 2012 roku oraz dwa nowe kontrakty

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, zaprezentowała raport po trzech kwartałach 2012 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie ponad 20,31 mln złotych i były one o ponad 4,4 mln wyższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Po trzech kwartałach 2012 zysk netto wyniósł 261 tys. złotych wobec 113,3 tysięcy złotych w analogicznym okresie ubiegłego roku. W III kwartale tego roku Elektromont wypracował zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 181 tys. złotych, to ponad 180 procent kwoty uzyskanej w III kwartale 2011 roku. Wzrósł także zysk brutto, który wyniósł ponad 187,4 tys. złotych, czyli 215 procent kwoty z III kwartału 2011. Bardzo mocno wrósł zysk netto - osiągnął wartość ponad 154,8 tys. złotych, czyli wyniósł 250 proc. kwoty uzyskanej w III kwartale 2011 r.


Marek Błażków, Prezes Zarządu Elektromont S.A.
Cieszy nas, że w III kwartale osiągnęliśmy tak duży, ponaddwuipółkrotny wzrost zysku netto. Podobnie wzrosły również w tym okresie nasze przychody, które wyniosły ponad 10 mln złotych. Mimo niezbyt korzystnej koniunktury dla szeroko pojętych spółek budowlanych, nasza strategia daje świetne efekty. Tylko w III kwartale udało się nam podpisać umowy lub aneksować te, które dotyczą już realizowanych inwestycji na łączną kwotę ponad 5,2 mln złotych. Jednocześnie prowadzimy negocjacje, które mam nadzieję poskutkują kolejnymi umowami i zleceniami, szacujemy ich wartość na około 13 mln złotych, powiedział Marek Błażków, prezes Zarządu Elektromont S.A.

Elektromont konsekwentnie realizuje strategię, która zakłada dywersyfikację działalności oraz poszerzanie oferty. Od sierpnia, w Chorzowie działa kolejny oddział Spółki, po Wrocławiu, Szczecinie i Legnicy. Zdaniem Zarządu, Śląsk jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, gdzie istnieje spory potencjał do realizowania ciekawych inwestycji.

Nasza obecność na Śląsku przynosi już efekty, 13 listopada otrzymaliśmy od spółki Navimor Invest S.A. informację o wybraniu naszej oferty jako najkorzystniejszej. Chodzi o wykonanie robót związanych z dostawą oraz montażem elementów automatyki, sterowania, systemów elektrycznych i teletechnicznych przy rozbudowie i remoncie śluzy wodnej na Kanale Gliwickim w miejscowości Dzierżno. Wartość naszych prac to 3,960 mln złotych netto, dodał prezes Marek Błażków.

W listopadzie Spółka otrzymała również zlecenie od Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud Sp. z o.o. na kompleksowe wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych oraz bieżącą obsługę zaplecza budowy w "Międzywydziałowym Centrum Dydaktyki" na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie. Wartość robót objętych zleceniem to 1,48 mln złotych. Prace rozpoczną się pod koniec listopada a zakończą się w grudniu 2013 roku.

Elektromont S.A. od ubiegłego roku dywersyfikuje działalność. Pracuje nad rozwojem w obszarach rynku energetycznego, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerza swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii.

źródło i zdjęcia: Elektromont S.A.

logo footer