BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion w Szczecinie zostanie zmodernizowany

21,5 miliona przeznaczy Szczecin na modernizację stadionu przy ul. Twardowskiego. Decyzje w tej sprawie zakomunikował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Jego zdaniem, przy obecnej sytuacji gospodarczej państwa i miasta, budowa nowego, potężnego obiektu sportowego byłaby wyrazem braku odpowiedzialności.

Podjęcie decyzji poprzedziła analiza. Konsultowałem się w tej sprawie z prezydentami miast, w których powstały nowe stadiony, a także z przedstawicielami branży budowlanej i środowisk sportowych. W ocenie moich rozmówców budowa nowego stadionu teraz, to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne, poinformował Piotr Krzystek. Nie możemy liczyć, iż sytuacja gospodarcza zmieni się w najbliższym czasie, budowę nowego stadionu powinniśmy przesunąć poza 2020 rok.

Zgodnie z podjętą decyzją prezydent przedstawi autopoprawkę do przygotowanego projektu budżetu miasta na rok 2013. Na modernizację stadionu przy Twardowskiego w Szczecinie przeznaczonych zostanie 21,5 mln zł. Środki te pochodzić będą z przesunięcia w czasie przebudowy pasa startowego na lotnisku w Dąbiu.

Traktuję te pieniądze, jako wkład własny, będziemy się starać o dodatkowe środki zewnętrzne. Apeluję do polityków o wsparcie naszych starań i pomoc w pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu. Apeluje również do marszałka województwa, by znalazł fundusze na modernizację stadionu w ramach programów unijnych.

Według założeń w roku 2013 wykonana zostanie niezbędna dokumentacja i rozpoczną się pierwsze prace modernizacyjne na stadionie w Szczecinie. Ich zakres zostanie doprecyzowany z przedstawicielami Pogoni Szczecin.

źródło: www.szczecin.pl
zdjęcie: pl.wikipedia.org

logo footer