BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pierwszy Orlik w gminie Ciężkowice

Ciężkowice (pow. tarnowski) dołączyły do grona małopolskich samorządów, które mogą pochwalić się własnym Orlikiem. Pierwszy w gminie kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią otwarto w Zborowicach. Uroczystego przecięcia wstęgi na wyczekiwanym obiekcie dokonał m.in. Stanisław Sorys, członek Zarządu.

Wybudowany w ciągu trzech miesięcy kompleks boisk w Zborowicach to jeden z najtańszych Orlików w Małopolsce. Wartość inwestycji zamknęła się bowiem w kwocie 848 tysięcy złotych, z czego 398 tys. zł. pochodziło z budżetu państwa, blisko 280 tys. zł z budżetu województwa małopolskiego, a 170 tys. zł z budżetu gminy.

Składa się na niego boisko do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną ze sztucznej trawy, boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego z nawierzchnią poliuretanową oraz zaadaptowane pod potrzeby Orlika zaplecze sanitarno-szatniowe w budynku sali gimnastycznej. Cały teren został ogrodzony i oświetlony.

Kompleks boisk Orlik w gminie Ciężkowice służyć ma przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Ale nie tylko. Będą korzystać z niego także osoby dorosłe - mieszkańcy całej gminy Ciężkowice. Kompleks ma zapewnić rozrywkę, integrować mieszkańców oraz umożliwić rozwój sportowych talentów.

W dobie komputerów i komórek, kiedy ludzie porozumiewają się ze sobą wirtualnie, Orlik to doskonałe miejsce do bezpośrednich kontaktów, integrowania się i wspólnego spędzania wolnego czasu w ciekawy i pożyteczny dla zdrowia sposób, mówił Stanisław Sorys, członek Zarządu, podczas otwarcia kompleksu w Zborowicach. Jak podkreślał, oddziaływanie społeczne i interpersonalne tego typu obiektów jest równie ważne, jak ich wpływ na kulturę i tężyznę fizyczną osób, które regularnie uprawiają na nich różnego rodzaju dyscypliny sportowe.

Orliki naprawdę "żyją". Ludzie spotykają się na nich nawet późnymi wieczorami, aby razem pograć w piłkę, a przede wszystkim spotkać się i pobyć ze sobą, podkreślał Stanisław Sorys.

Kiedy mówimy o równomiernym rozwoju Małopolski mamy na myśli nie tylko duże aglomeracje i miasta, ale także inwestycje w małych miejscowościach i wsiach, właśnie takich, jak Zborowice. Cieszę się, że gmina Ciężkowice również ma własnego Orlika, stwierdził Stanisław Sorys.

źródło i zdjęcie: www.malopolska.pl

logo footer