BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie Orlika w Bolesławiu

W Bolesławiu uroczyście otwarto pierwszego w gminie "Orlika". Samorząd Województwa Małopolskiego podczas uroczystości reprezentowali: wicemarszałek Wojciech Kozak i radny Bolesław Łączyński.

To już 168 "Orlik" w Małopolsce, który zaczyna działać! Niech służy nie tylko młodzieży, ale również i grupie osób starszych. Wierzę, że będzie zajęty 24 godziny na dobę. Zimą może służyć jako lodowisko, mówił podczas otwarcia zespołu boisk wicemarszałek Wojciech Kozak. Widzimy, jak Małopolska się rozwija - infrastruktura społeczna, szkoły, przedszkola, hale sportowe, na to wszystko polska wieś zasługuje. A to wszystko to zasługa dobrej współpracy pomiędzy samorządami, dodał wicemarszałek.

Gmina Bolesław do tej pory nie korzystała ze wsparcia finansowego na budowę kompleksu boisk sportowych w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012". Jako jedna z dwóch gmin powiatu dąbrowskiego nie miała tego typu obiektu. W związku z niewielkim budżetem i skromnymi środkami finansowymi na inwestycje odwlekała decyzję o budowie kompleksu sportowego. Dokumentacja techniczna została opracowana w 2010 r, a w 2011 uzyskano pozwolenie na budowę.

W 2012 r zdecydowano się wystąpić z wnioskami o przyznanie dotacji. Zostały one pozytywnie zweryfikowane, czego następstwem były umowy na finansowanie tego zadania. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 910 tys. zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 427 tys. zł, z województwa małopolskiego nieco ponad 300 tys. zł a wkład gminy Bolesław wyniósł 182 tys. zł.

Kompleks boisk Orlik w Bolesławiu składa się z boiska trawiastego do piłki nożnej, boiska poliuretanowego wielofunkcyjnego do piłki siatkowej, koszykowej i tenisa oraz zaplecza socjalnego (dwa budynki kontenerowe).

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer