BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Maków Mazowiecki będzie miał nowe obiekty sportowe

Już w 2014 r. mieszkańcy powiatu makowskiego będą mogli korzystać z nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej z łącznikiem oraz kompleksu sportowego. Koszt budowy obu obiektów to ponad 10,5 mln zł. Decyzją zarządu województwa inwestycje otrzymają blisko 9 mln unijnego wsparcia.

Umowę w tej sprawie podpisali 16 listopada br. marszałek Adam Struzik, starosta makowski Zbigniew Roman Deptuła oraz wicestarosta Janusz Gójski.

Projekt zakłada budowę dwóch obiektów sportowych. Hala widowiskowo-sportowa z łącznikiem o powierzchni użytkowej 2099,9 m² powstanie przy Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Curie-Skłodowskiej. Będzie w niej można prowadzić zarówno zajęcia ogólnorozwojowe, jak i gry zespołowe, a także organizować zawody sportowe. Znajdą się tam m.in. zaplecze szatniowo-sanitarne oraz widownia na 250 osób. Wybudowany zostanie też dojazd do hali oraz 25 miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Kompleks sportowy o powierzchni 10 486,40 m² wybudowany zostanie przy Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Do dyspozycji młodzieży i dorosłych będą m.in.: boisko do mini piłki nożnej, bieżnia z dystansem 100 i 400 m, miejsca do pchnięcia kulą, skoku wzwyż, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, a także kort do tenisa ziemnego.

Dzięki budowie obiektów sportowych w Makowie Mazowieckim znacznie poprawią się warunki do prowadzenia zajęć sportowych w szkołach, a także organizowanie zawodów sportowych oraz imprez kulturalnych.

W tej chwili największym problemem liceum ogólnokształcącego jest brak hali sportowej, na której mogłyby się odbywać lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie muszą ćwiczyć na powierzchni do tego nieprzystosowanej - np. na korytarzach. W zespole szkół i ośrodku szkolno-wychowawczym zaś, uczniowie trenują na boisku o niedostosowanej powierzchni. Utrudnione jest m.in. prowadzenie zajęć ze sportów zespołowych, które wymagają dużych przestrzeni. Nowe obiekty będą udogodnieniem dla klas sportowych, które powinny mieć zajęcia z wychowania fizycznego na poziomie rozszerzonym.

źródło i zdjęcie: www.rpo.mazovia.pl

logo footer