BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przetarg na budowę hali sportowej w Toruniu unieważniony

Urząd Miasta unieważnił przetarg na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu. Powodem są zbyt wysokie ceny, jakie zaproponowały firmy, które stanęły do przetargu. Obecnie urzędnicy analizują, co dalej z rozpoczętą inwestycją.

Był to już drugi przetarg na budowę hali sportowej w Toruniu. Pierwszy przetarg unieważniono, gdyż generalny wykonawca, czyli konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A. (lider) oraz PBG S.A., ogłosił upadłość. Po licznych rozmowach miasto rozwiązało z konsorcjum umowę z winy wykonawcy i podjęło niezbędne kroki w celu ogłoszenia postępowania przetargowego na wyłonienie nowego wykonawcy. Jednocześnie część podwykonawców, którzy byli ujęci w kontrakcie, kontynuowała prace zabezpieczające budowę przed czynnikami atmosferycznymi oraz dewastacją. W sierpniu br. nad halą zawisła wiecha. Obecnie obiekt jest już zadaszony i przygotowany na przejęcie go przez nowego generalnego wykonawcę inwestycji, na którego miasto ogłosiło przetarg jesienią br.

Do postępowania przetargowego na dokończenie budowy stanęły trzy firmy: konsorcjum firm Unibep S.A (lider) i Elektrum sp. z o.o. (partner) na kwotę 129 156 299, 08 zł, ALSTAL na kwotę 113 177 607, 77 zł oraz konsorcjum OMIS Spółka Akcyjna (lider) i TAMEX Obiekty Sportowe S.A (partner) z ofertą 111 888 111 zł.

Cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 53 500 000 zł brutto, dlatego przetarg na budowę hali sportowej w Toruniu unieważniono. Jednocześnie w Urzędzie Miasta Torunia podjęto analizy mające na celu ustalenie możliwości przeprowadzenia ewentualnej kolejnej procedury przetargowej. Rozważana jest także możliwość podzielenia zadania na etapy, czyli wyłączenie części obowiązków generalnego wykonawcy i rozstrzygnięcie ich w osobnym przetargu. Chodzi tu o wyposażenie obiektu, np. meble.

Analiza będzie przeprowadzona niezwłocznie, aby jak najszybciej podać do wiadomości decyzję o ewentualnym drugim przetargu.

źródło i zdjęcie: www.torun.pl

logo footer