BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Sosnowcu otwarto największe centrum wspinaczkowe w Polsce

Od połowy grudnia w Sosnowcu działa największe centrum wspinaczkowe w Polsce - "Poziom 450".

Budowa centrum wspinaczkowego o powierzchni ok 1300 metrów kwadratowych na terenie po byłej kopalni Sosnowiec przy ul. Narutowicza trwała blisko półtora roku. Jeszcze przed rozpoczęciem prac, inwestorzy mocno wierzyli w powodzenie projektu.

Koncepcję budowy ściany wspinaczkowej mieliśmy początkowo realizować w Katowicach. Tak się jednak złożyło, że kilka lat temu taki obiekt już powstał, a my nie chcieliśmy wchodzić z nim w bezpośrednią konkurencję. Kiedy w 2007 roku udało nam się kupić nieruchomość po byłej kopalni Sosnowiec, wybór padł na stolicę Zagłębia. Głównie ze względu na to, że obiekt idealnie nadaje się na tego typu inwestycję, informuje Piotr Banasik, właściciel centrum.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy może spróbować swoich sił. Mamy tutaj również kawiarnie, małą siłownie i gabinet masażu, dodaje Banasik.

Nowa inwestycja cieszy sosnowieckich urzędników. Nasze miasto staje się powoli centrum sportów niszowych. Wystarczy wspomnieć o squash-u, yorky-ballu, czy choćby szermierce. Teraz do tego zestawu dołącza również wspinaczka, mówi Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i dodaje: Bardzo kibicowaliśmy inwestorom. Teraz widzimy, że pomysł był słuszny o czym świadczy zainteresowanie. Z całą pewnością wesprzemy promocyjnie ten projekt.

Rafał Łysy podkreśla, że budowa ścianki wspinaczkowej na terenie byłej kopalni to kolejny przykład na prowadzone działania w zakresie rekultywacji terenów poprzemysłowych. Na obszarze po byłej kopalni Sosnowiec mamy już zakłady pracy, osiedla mieszkaniowe i teraz obiekt rekreacyjny. W dodatku naprzeciwko niego budowany jest hotel, wylicza naczelnik.

Od stycznia centrum wspinaczkowe "Poziom 450" będzie czynne codziennie od 10 do 22.

źródło i zdjęcie: www.esosnowiec.pl

logo footer