BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hali treningowej w Bydgoszczy

W listopadzie ub.r. ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy hali treningowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Hala z istniejącą "Łuczniczką" połączona będzie podziemnym łącznikiem i pomieści 1479 widzów.

Ogłoszony przetarg na budowę hali treningowej w Bydgoszczy jest dwuetapowy. Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W ciągu najbliższych miesięcy wyłoniony powinien zostać wykonawca prac. Na realizację inwestycji będzie miał czas do końca lipca 2014 r.

Całkowita powierzchnia budynku nowej hali wynosić będzie ponad 12960 m. kw. Kubatura budynku wyniesie ponad 47200 m. sześc. Boisko dostosowane będzie do gry w piłkę siatkową, ręczną i koszykówkę, a mecze z trybun oglądać będzie mogło ponad 1470 kibiców.

W ramach projektu wykonawca hali zobowiązany będzie również do zagospodarowania terenów zielonych i kompleksowego wyposażenia obiektu. Z istniejącą "Łuczniczką" nowa hala treningowa połączona będzie podziemnym łącznikiem.

Hala posłuży siatkarzom, którzy na przełomie listopada i grudnia 2014 r. będą m.in. w Bydgoszczy rywalizować o tytuł mistrza świata. Polska po raz pierwszy jest gospodarzem siatkarskiego mundialu. Siatkarze rywalizować będą w sześciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu oraz w hali położonej na granicy Sopotu i Gdańska. W nowej bydgoskiej hali będą mogli przeprowadzić rozgrzewkę i podziemnym łącznikiem przejść do "Łuczniczki" bezpośrednio przed rozpoczęciem swoich spotkań. Po mistrzostwach hala z pewnością będzie służyła bydgoskim klubom sportowym.

źródło i zdjęcie: www.bydgoszcz.pl

logo footer