BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa sala gimnastyczna w Konstancinie

W Konstancinie-Jeziornie, 19 grudnia 2012 roku, odbyło się otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 5. Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem kosztowała ponad 1,71 mln złotych.

W nowym obiekcie, oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 267 m² znalazły się również pokój dla nauczycieli, szatnie, toalety, łazienki, magazyn na sprzęt sportowy, a także biblioteka i sala komputerowa. Nowa część szkoły jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, co jest niezwykle ważne, ponieważ w szkole integracyjnej uczą się również niepełnosprawne dzieci.

Budowa sali gimnastycznej w Konstancinie-Jeziornie kosztowała niewiele ponad 1,71 mln złotych. Prace trwały od marca do października 2012 r. Jednak z uwagi na przepisy obiekt został oficjalnie dopuszczony do użytku dopiero w grudniu. Nowa sala umożliwi przede wszystkim urozmaicenie sportowych zajęć, które dotychczas były mocno ograniczone. Pozwoli również organizować w szkole różnego rodzaju akademie i spektakle, dzięki którym swoje umiejętności będą mogli rozwijać także uczniowie utalentowani artystycznie.

W uroczystym otwarciu sali, które odbyło się 19 grudnia 2012 r., wzięła udział przede wszystkim liczna reprezentacja szkolnej społeczności oraz dyrektor placówki Artur Krasowski. Nie zabrakło również przedstawicieli innych konstancińskich szkół oraz radnych i urzędników. Gościem specjalnym uroczystości był Roman Kosecki mieszkający w Konstancinie były piłkarz, a obecnie poseł i wiceprezes PZPN-u.

Zebranych powitał dyrektor Krasowski, który podkreślił, że szkoła czekała na salę gimnastyczną aż 90 lat. To bardzo radosny dzień, bo spełniło się marzenie wielu pokoleń uczniów i nauczycieli, przyznał dyrektor, dziękując wszystkim zaangażowanym w inwestycję. Życzę młodzieży i nauczycielom, by sala przynosiła wiele radości i służyła jak najlepiej, powiedział burmistrz Kazimierz Jańczuk, który przypomniał, że sala powstała w niezwykle szybkim tempie, w niewiele ponad pół roku.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer