BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy w Częstochowie powstanie Sport Park?

Jest szansa na powstanie w Częstochowie atrakcyjnego Sport Parku z kompleksem basenów i kortów. Budowa kompleksu może rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Koncepcję Sport Parku w Częstochowie zaprezentował w czasie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Jan Olczyk - właściciel i dyrektor generalny częstochowskiej firmy OKAP, inicjator budowy obiektu.

Cieszymy się, że jest realna szansa na realizację kompleksu, w którym znalazło się miejsce na oczekiwany przez częstochowian aquapark, mówił prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Mam nadzieję, że to ambitne zamierzenie zakończy się sukcesem. Miasto chce wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy - przy okazji realizacji własnych planów i marzeń - chcą tworzyć coś, co będzie służyło wszystkim mieszkańcom Częstochowy i regionu.

Sport Park ma być wspólnym przedsięwzięciem firmy OKAP oraz spółki miejskiej "Warta", która ma wnieść do niego grunty planowane do wykorzystania w kolejnym etapie inwestycji (tereny nad rzeką Wartą). Zakłada się, że w montażu finansowym inwestor wykorzysta jeden z europejskich instrumentów finansowych. Obecnie najbardziej prawdopodobne jest skorzystanie z inicjatywy JESSICA (Joint European Suport for Sustainable Investment in City Areas, czyli wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji w obszarach miejskich).

Sport Park to robocza nazwa kompleksu, uwzględniająca szersze od aquaparku plany inwestycyjne. Jeżeli dojdzie do jego realizacji możliwe będzie rozpisanie konkursu na jego docelową nazwę.

Z czego ma się składać Sport Park w Częstochowie?

W skład projektowanego kompleksu ma wejść m.in.:

  • aquapark z takimi atrakcjami, jak zjeżdżalnia, jacuzzi, baseny, strefa wellness
  • fitness club z pełnym wyposażeniem w urządzenia treningowe,
  • klub tenisowy wraz z dwoma kortami halowymi i sześcioma zewnętrznymi,
  • klub squasha wyposażony w 4 certyfikowane korty.

Sport Park - zgodnie z projektem - wyposażony będzie w najnowocześniejsze urządzenia techniczne, systemy kontroli oraz, co bardzo ważne, rozbudowaną strefę rozrywek dla najmłodszych. Na terenie kompleksu powstanie kawiarnia i pro shop, a także parking dla kilkuset samochodów osobowych i stanowiska dla autokarów.

Rozpoczęcie budowy Sport Parku w Częstochowie jest planowane w 2013 r., a zakończenie I etapu możliwe już nawet w 2014 roku.

Obecnie trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę uwzględniająca zmiany w stosunku do pierwotnej koncepcji firmy OKAP (m.in. powiększenie terenu aquaparku).

W przypadku zakończenia sukcesem I etapu budowy zakładana jest kontynuacja inwestycji, w ramach której jest szansa m.in. na pole golfowe wraz z Akademią Golfa na gruntach należących obecnie do Oczyszczalni Ścieków "Warta". Realne jest także powiększenie kompleksu kortów oraz powstanie hotelu, który stanowiłby zaplecze Sport Parku i rozgrywanych tam zawodów sportowych.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer