BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie boisko wielofunkcyjne w Ełku

Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku powstanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni oraz budynek sanitarno-szatniowy z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii do ogrzewania wody.

Zakres prac obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejącego boiska asfaltowego i chodników. Wybudowane zostanie nowe boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki (wymiary: 19,1m x 32,1m). Boisko będzie miało nawierzchnię poliuretanową, zostanie częściowo ogrodzone i wyposażenie w sprzęt sportowy.

Inwestycja przewiduje także budowę budynku sanitarno-szatniowego, w którym zaplanowano: szatnie z zespołem higieniczno-sanitarnym; pomieszczenia gospodarza obiektu (opiekuna-nauczyciela wf) z magazynkiem sprzętu gospodarczo-sportowego; toalety ogólnodostępne z dostosowaniem jednej dla potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Na dachu budynku zamontowane zostaną kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

W zakresie inwestycji jest też budowa niezbędnej infrastruktury: ciągi komunikacyjne, sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, przyłącze energetyczne, instalacje wewnętrzne, tereny zielone.

Całość prac przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Ełku zakończy się do 20 lipca 2013 roku.

Wszystko dzięki realizacji wspólnego projektu Ełku i litewskiego Alytusa: "Współpraca w zakresie oszczędzania energii - podejmowanie decyzji w obszarze transgranicznym Litwy i Polski". Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska 2007 - 2012.

źródło i zdjęcie: www.elk.pl

logo footer